dentysta, dbanie o zęby

Jak wstawić implant zębowy?

Udostępnij na

Zdrowe i zadbane zęby są marzeniem każdego człowieka. Niestety urazy mechaniczne lub wrodzone wady genetyczne sprawiają, że nie każdy może pochwalić się takim uzębieniem.

Wstawianie implantów

Z pomocą przychodzą implanty Gliwice, które powinny być wstawione przed doświadczonego specjalistę. Jest to dosyć inwazyjny zabieg, dlatego mogą wystąpić nawet pewne komplikacje zdrowotne. Implanty zębowe Gliwice wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dlatego są niezwykle trwałe oraz wytrzymałe. Do wypadania zębów najczęściej przyczynia się nieleczona próchnica. Dlatego tak ważne są regularne wizyty u stomatologa, który będzie mógł sprawdzić, w jakim stanie znajdują się nasze zęby.

Wizyta u ortodonty

Nie należy z tym zwlekać, ponieważ próchnica rozwija się bardzo szybko i w pewnym momencie nie da się już tego powstrzymać. Zwykłe szczotkowanie zębów oraz usuwanie kamienia nazębnego może nie być wystarczające, dlatego trzeba wykorzystać inne metody. Implanty śląsk pomagają bardzo szybko przywrócić piękny uśmiech i pewność siebie. Są to specjalne struktury, które umożliwiają przywrócenie utraconych zębów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można odtworzyć nawet cały zgryz u osób, u których problemy są naprawdę poważne. Implanty zębowe Gliwice są mocowane do korzenia zęba, dzięki czemu są trwałe i mogą posłużyć przez wiele lat. Należy mieć na uwadze, że koronę protetyczną można bardzo łatwo dopasować pod względem kolorystycznym do reszty zębów. Zarówno korony protetyczne, jak i implanty produkowane są z różnych materiałów.

Wybór implantu

Ostateczna decyzja należy oczywiście do stomatologa, który może wziąć pod uwagę preferencje pacjenta, ale to jego opinia i doświadczenie są w tym momencie najważniejsze. Kluczowa jest struktura uzębienia oraz budowa anatomiczna kości, ponieważ każdy pacjent posiada inną szczękę i nie ma jednego idealnego rozwiązania. Implanty można stosować także do odbudowy całości zgryzu. Wtedy mocuje się z reguły kilka implantów, które stanowią bazę. Do założenia pełnej protezy górnej lub dolnej potrzebne są zazwyczaj cztery implanty. Różne są przyczyny wypadania zębów, ale najczęściej jest to długo nieleczona próchnica oraz paradontoza. Jeżeli tkanki zębowe są tylko częściowo uszkodzone to możliwa jest jeszcze odbudowa zęba. Jest to zdecydowanie mniej inwazyjna forma leczenia niż wszczepienie implantów. Implanty są zazwyczaj wykonywane z tytanu i zastępują utracony lub usunięty wcześniej korzeń naturalny.