stomatologia estetyczna

4 kroki do uzyskania pięknego uśmiechu w Szczecinie

Udostępnij na

Szczecin to obecnie zdecydowanie bardzo prężnie rozwijające się miasto, którego mieszkańcy coraz większą uwagę przeznaczają na swój wygląd, w szczególności zaś na ładny i zdrowy uśmiech. Jak osiągnąć naprawdę piękny uśmiech w Szczecinie? O tym powiemy poniżej.

1 krok – zdrowe zęby to podstawa

Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby nasz dentysta Szczecin dokładnie bardzo obejrzał stan naszego uzębienia i wyleczył wszystkie zmiany próchnicowe. Oczywiście pierwszym powodem, dla którego należy to zrobić jest zachowanie ładnego wyglądu zębów przez długi czas. Jednak nie tylko.

Każdy stomatolog Szczecin zwróci bowiem również naszą uwagę na to, że próchnica to nie tylko i wyłącznie choroba jednego zęba. Powoduje ona bowiem stan zapalny w całej okolicy danego zęba, a na dodatek jeszcze niejako może “zarażać” próchnicą sąsiednie zęby, a także powodować ogólne pogorszenie stanu zdrowia, w najgorszym przypadku z sepsą włącznie.

2 krok – stan tkanek przyzębia jest również bardzo istotny

No właśnie – tym samym przechodzimy do drugiej kwestii. Mianowicie dobrze by było, aby nasza klinika stomatologiczna Szczecin zatrudniała również specjalistę periodontologii, czyli nauki zajmującej się stanem dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej.

Dlaczego jest to takie istotne? Wyobraźmy sobie zęby z zaczerwienionymi, opuchniętymi dziąsłami ze stanem zapalnym. Taki uśmiech nie tylko nie będzie się prezentował zbyt ładnie, lecz dodatkowo niestety zęby wówczas zagrożone są wypadaniem, próchnicą itp. Dlatego też warto zainwestować w wizytę u periodontologa.

3 krok – odpowiedni zgryz

Tu z kolei dużą rolę odgrywa ortodonta, którego również powinna zatrudniać nasza klinika stomatologiczna Szczecin. Wiadomo, że proste i równe zęby zdecydowanie ładniej się prezentują i ogólnie świetnie wyglądają, tworząc ładny uśmiech.

Trzeba jednak tu pamiętać, że to wszystko jest trochę bardziej skomplikowane. Mowa tu oczywiście o tym, że prawidłowy zgryz nie tylko ma umożliwiać nam ładny wygląd, lecz również znacząco wpływa na wygodne gryzienie, żucie oraz na brak dolegliwości ze strony stawów skroniowo – żuchowych.

4 krok – stomatologia estetyczna

Na koniec zostaje nam jeszcze stomatologia estetyczna. Każdy dentysta Szczecin tutaj jasno powie, że nie jest ona konieczna do zachowania zdrowych zębów, jednak znacząco poprawia estetykę uśmiechu. Co może zaproponować nam w tym zakresie stomatolog Szczecin? Na pewno doskonałym pomysłem będą licówki Szczecin umożliwiające uzyskanie ładnych, białych i równych zębów.