zadbany uśmiech, dentysta

Gdzie wykonać RTG zębów na Śląsku?

Udostępnij na

Rentgen zębów, który potocznie nazywany prześwietleniem, to badanie, które pozwala dentyście ocenić stan uzębienia pacjenta szczególnie w trakcie leczenia lub przed jego rozpoczęciem. Badanie rentgenowskie przeprowadza się po to, aby sprawdzić stan jednego zęba, jak i kilku dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod radiograficznych.

Wskazania do zdjęcia RTG

Warto pamiętać o tym, że nie jest prawdą to, że badanie RTG jest niezdrowe dla ludzi, ponieważ dawka promieniowania, która przechodzi przez organizm podczas badania jest zupełnie nieszkodliwa dla ustroju człowieka. Badania RTG Zęba Gliwice są przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym i pozwalają na prawidłową ocenę zmian chorobowych jeszcze przed rozpoczęciem leczenia prawidłowego. Umożliwia to większą skuteczność oraz daje pewność, że leczenie zębów jest w pełni uzasadnione. RTG Zębów Gliwice oferuje usługi związane z wykonaniem wysokiej jakości zdjęć punktowych i panoramicznych. Zdjęcia takie służą do oceny stanu chorobowego uzębienia. Metody radiologiczne stosuje się szczególnie wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo rozpoczęcia leczenia kanałowego. W ten sam sposób lekarz ocenić może stan korzeni zębów oraz różne procesy zapalne. Rentgen punktowy to świetna diagnostyka, w przypadku resorpcji korzeni zębowych. Ponadto wykonując prześwietlenia RTG zęba Śląsk w ramach okresowych badań, można stwierdzić to czy wykonane leczenie sprawdza się i czy nie ma żadnych powikłań.

Profesjonalne badania

RTG zęba Śląsk umożliwia przeprowadzenie badania tzw. pantomograficznego. Badanie takie służy nie tylko do sprawdzenia stanu jednego zęba, lecz umożliwia ono objęcie wszystkich zębów. Jest ono obligatoryjne w przypadku oceny stanu jamy ustnej i ewentualnych wad. Jest też szczególnie ważne w przypadku gdy lekarz prowadzący nie zna stanu uzębienia pacjenta, który długo nie stawiał się na wizytach kontrolnych. Za pomocą pantogramu ustala się, które zęby należy leczyć jako pierwsze. RTG pantomograficzny jest również obligatoryjny w przypadku zbadania poziomu urazów szczęki lub żuchwy. Również w przypadku leczenia ortodontycznego wymagane jest badanie rentgenowskie przeprowadzone tym sposobem, ponieważ lekarz stomatolog ma możliwość oceny wszystkich zębów wraz ze zgryzem. Często badanie takie przeprowadzone jest u ludzi młodych w grupie wiekowej 20-25 lat, ponieważ to właśnie wtedy mogą pojawić się problemy z wyrastającymi ósemkami, czyli tzw. zębami mądrości. Tak się składa, że mogą one mieć wpływ na dalszy wygląd całego uzębienia.