Implant zęba. Czy trzeba o niego jakoś dbać?
Wiele osób decyduje się na wstawienie implantu w miejsce po usuniętym zębie. Jest to działanie jak najbardziej słuszne, puste miejsce po zębie może powodować bowiem wiele problemów. Jeśli jest to puste miejsce po jakimś tylnym zębie, problemem może być gryzienie pokarmów. Nie ma zęba, więc pokarm jest po prostu miażdżony dziąsłem, co może powodować stany zapalne, a niekiedy i zranienia. Jeśli zaś stomatolog Nowa Huta usunął któryś z przednich zębów, pozostałe mogą pochylać się w kierunku przerwy. Z niepełnym uzębieniem uśmiech też już nie wygląda tak dobrze. Niejeden stomatolog Kraków Nowa Huta wstawia implanty i nie wiąże się to z większymi kosztami.
Wstawianie implantu nie jest trudne
Na początku stomatolog Nowa Huta wstawia podstawę implantu. Warto się na to zdecydować już w chwili usunięcia zęba, bowiem wstawienie podstawy implantu jest łatwiejsze i nie wymaga nacinania dziąsła. W podstawę stomatolog Kraków Nowa Huta może wstawić tymczasowy implant. Stały jest możliwy do wstawienia dopiero wtedy, gdy podstawa implantu jest wrośnięta w dziąsło. Taki proces jednak trwa nawet wiele tygodni.
Stały implant
Dentysta Kraków Nowa Huta implant stały po prostu wkręca w podstawę implantu czyli w dziąsło. Trwa to moment i nie boli. Dentysta Kraków Nowa Huta na tym kończy swoje działania. Implant może pozostać w podstawie nawet wiele lat, od pacjenta jednak zależy czy tak będzie. Szczególnie przy implancie jednego z przednich zębów, warto pamiętać, że on jest i po prostu uważać przy spożywaniu pokarmów. Niewskazane jest nagryzanie implantem bardzo twardych rzeczy, bowiem może się on zwyczajnie złamać. Oczywiście i taki implant to nie jest problem. Bez usuwania podstawy można po prostu wkręcić kolejny implant, jednak wiąże się to oczywiście z kosztami i koniecznością kolejnej wizyty u stomatologa.
Warto tez co jakiś czas obserwować dziąsło wokół implantu. Jest to ciało obce w dziąśle, może więc pojawić się jakieś zaczerwienienie, a nawet stan zapalny. Taka sytuacja wymaga natychmiastowej wizyty u stomatologa i leczenia. Jeśli nie zostanie ono rozpoczęte szybko, może nawet pojawić się konieczność usunięcia podstawy implantu. Takich sytuacji oczywiście warto unikać, bowiem leczenie jest długotrwałe. Nową podstawę można bowiem wstawić dopiero po jakimś czasie. Oczywiście też trzeba ponownie czekać aż nowa podstawa zrośnie się z dziąsłem. Dla własnej wygodny warto więc kontrolować stan implantu i w razie konieczności od razu konsultować się ze stomatologiem, który wcześniej go wstawił.