kuchnia, panele PCV

Jak zaaranżować kuchnię za pomocą paneli PCV?

Udostępnij na

Panele PCV do kuchni muszą być odpowiednio dobrane, by można było za ich pomocą stworzyć niebanalną przestrzeń. W kuchni nie tylko powinno być praktycznie, ale również nastrojowo, żeby miło było spędzać w niej każdą chwilę z bliskimi oraz podczas przygotowywania potraw. Panele PCV powinny też ułatwiać wykonywanie różnych czynności, a nawet, w miarę możliwości, ograniczać niektóre z nich do minimum. Jak w związku z tym stworzyć idealną kuchnię za pomocą paneli ściennych PCV?

Panele ścienne do kuchni PCV między szafkami i blatem

Najczęściej wybiera się panele ścienne do kuchni PCV, jeśli ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć przestrzeń znajdującą się między szafkami i blatem. Tę część ściany nie tylko łatwo zachlapać, ale i zabrudzić, a niekiedy nawet zniszczyć, zawadzając nieostrożnie o nią ostrym nożem.

Kładąc w tym miejscu panele PCV, można szybko rozwiązać problem z zawilgoconą, czy ubrudzoną ścianą. Nie straszne będą im też ukłucia nożem bądź widelcem. Ponadto na tę przestrzeń często nie ma się dobrego pomysłu, gdyż trudno wybrać taki element wykończenia, który łatwo adaptowałby się z innymi elementami wystroju kuchni. Panele z PCV nadają się zaś do tego idealnie – przestrzeń między ścianą i blatem jest niebanalna i praktyczna.

Pionowy panel ścienny do kuchni na całej wysokości ściany

Jeśli kuchnia jest dość niska i przez to nieco przytłacza, można sprawić, by sufit wydawał się optycznie wyższy. Chcąc osiągnąć taki efekt, należy położyć pionowy panel ścienny do kuchni na całej ścianie – od podłogi aż po sufit. Dzięki temu kuchnia od razu nabiera wysokości, a do tego jest elegancka i dobrze zorganizowana. Wybór paneli sprawia ponadto takie wrażenie, jakby kuchnię zaprojektował fachowy architekt, gdyż tak idealnie wszystko do siebie pasuje.

Poziome panele PCV do kuchni o nie największym metrażu

Mała kuchnia bywa wyzwaniem, jeśli chodzi o aranżację. Nie tylko chodzi przecież o to, żeby zmieścić w niej wszystkie potrzebne sprzęty i meble, ale też i o to, by nie sprawiała wrażenia zagraconej. Poza tym przestronna kuchnia jest teraz na topie. Jak z małej kuchni zrobić optycznie większą? Wystarczy położyć na ścianie panele PCV do kuchni, jednak nie pionowo a poziomo. W ten sposób kuchnia sprawi wrażenie, jakby końce jej ścian były o siebie oddalone o znacznie więcej metrów, niż w rzeczywistości.