uprawnienia SEP

Zdobyte uprawnienia przepustką do awansu

Udostępnij na

Zdobywanie wyższych szczebli kariery i lepszych stanowisk w pracy to ogromna satysfakcja i potwierdzenie własnych możliwości oraz umiejętności. Bardzo prostym sposobem na zwiększenie własnych szans na uzyskanie awansu i lepszej posady jest odbywanie wartościowych szkoleń. Zdobywanie nowej wiedzy potrzebnej w zawodzie i zdawanie egzaminów potwierdzających jej zrozumienie, to doskonała inwestycja we własną przyszłość.

Dlaczego warto pójść na kurs sepowski?

Odbywanie szkoleń z zakresu wiedzy oraz umiejętności powiązanych z wykonywaną każdego dnia pracą i obowiązkami zawodowymi, to najlepszy sposób na dynamiczny rozwój. Kurs sepowski to rozwiązanie pozwalające poszerzyć zakres własnych umiejętności, a także zdobycie nowej wiedzy. Zaliczenie kursu i egzaminu sepowskiego daje wiele uprawnień, takich jak między innymi możliwość instalacji, naprawy czy nadzorowania sieci elektroenergetycznych, oświetlenia miejskiego, zespołów prądotwórczych, kotłów gazowych i wielu innych. W zależności od potrzeb i przewidywanych obowiązków zawodowych, należy podjąć decyzję o wyborze rodzaju kursu oraz egzaminu. Zdobycie uprawnień pozwalających na sprawowanie dozoru jest bezpośrednią szansą na staranie się o zdobycie stanowiska kierowniczego nawet w największych przedsiębiorstwach. Wiele firm podejmuje decyzje o wysłaniu swoich pracowników na egzamin sep, dzięki czemu zdobędą nową wiedzę, doświadczenie i umiejętności potrzebne do precyzyjnego wykonywania swoich obowiązków.

Na czym polega egzamin sepowski?

Liczne placówki specjalizują się w organizacji kursu sepowskiego, przyjmując zainteresowanych w okolicach miejsc zamieszkania. Oficjalny egzamin sep to zwieńczenie szkolenia, które może trwać kilka lub też kilkanaście godzin, w zależności od programu i rodzaju kursu. Egzamin sepowski, można zdać po przyswojeniu całej wiedzy oraz informacji zdobytych podczas odbywania kursu. Certyfikat potwierdzający wynik egzaminu sep ważny jest przez pięć lat i wymaga powtórzenia, jeśli po upłynięciu ważności dokumentu nadal zamierza się wykonywać dotychczasowe obowiązki. Zarówno kurs, jak i egzamin dostępny jest dla osób indywidualnych lub całych grup pracowników. Każda osoba mająca wykształcenie podstawowe oraz ukończony osiemnasty rok życia, może spróbować swoich sił na szkoleniu i późniejszym egzaminie sepowskim.