Bezbolesne leczenie zębów w narkozie
Większość osób przeżywa duży stres na myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym. Najczęściej obawy są zupełnie bezpodstawne, ponieważ leczenie odbywa się w znieczuleniu. Możliwe jest także leczenie zębów w narkozie w uzasadnionych przypadkach.
Komu zaleca się leczenie zębów pod narkozą?
Zdarzają się pacjenci, którzy muszą mieć wykonywane leczenie zębów w narkozie. Dotyczy to na przykład osób, które czują paniczny lęk przed badaniem. Często chodzi o dzieci, jednak także osoby dorosłe mogą mieć problem z odbyciem wizyty u stomatologa. Warto wówczas poszukać, gdzie leczenie zębów pod narkozą Tychy będzie bezproblemowo wykonane. Unikanie wizyt u stomatologa z powodu strachu może doprowadzić do wielu chorób w jamie ustnej, a w ostateczności do utraty zębów.
Pod narkozą leczy się także osoby z upośledzeniami psychicznymi. W takich przypadkach jest to jedyne rozwiązanie pozwalające na zachowanie zdrowego uzębienia u tych pacjentów.
Przebieg leczenia zębów pod narkozą
Leczenie pod narkozą odbywa się w obecności lekarza anestezjologa. Pacjent jest usypiany, a doktor stomatolog może na spokojnie przeprowadzić konieczne zabiegi. Dzięki temu, że pacjent nie odczuwa bólu oraz nie jest świadomy wykonywanych czynności można bez zakłóceń wykonać dokładnie wszelkie konieczne zabiegi. Leczenie może trwać nawet kilka godzin i obejmować nie tylko podstawowe elementy, ale również protetykę lub chirurgię szczękową. Bez podania narkozy pacjenci, którzy cierpią na dentofobię, czyli strach przed wizytą u dentysty nie byliby w stanie poddać się nawet najprostszym i bezbolesnym kontrolnym oraz rutynowym badaniom.
Przygotowanie do zabiegu stomatologicznego pod narkozą
Decydując się na wykonanie leczenia stomatologicznego pod narkozą, trzeba przede wszystkim znaleźć gabinet dentystyczny gwarantujący wysoką jakość usług. Leczenie zębów pod narkozą Tychy warto skonsultować z osobami, które były już w ten sposób badane. Przed zabiegiem trzeba zgłosić się do lekarza stomatologa, który zleci wykonanie podstawowych badań. Zespół anestezjologiczny musi posiadać wszystkie niezbędne informacje o stanie zdrowia pacjenta. Na kilka godzin przed planowanym podaniem narkozy należy odstawić jedzenie, ponieważ usypianie może odbywać się tylko u osoby będącej na czczo. Po zabiegu pacjent nie powinien sam wracać do domu.