sprzęt dentystyczny, dentysta, stomatolog

Chirurg szczękowy w Olsztynie

Udostępnij na

Są takie problemy stomatologiczne, z którymi zwyczajnie nie wystarczy wybrać się do zwykłego gabinetu. Dlaczego? Ponieważ wymagają one interwencji chirurga stomatologicznego. Poniżej podpowiadamy, w jakich przypadkach zdrowotnych będzie to specjalista, z którym trzeba będzie się skonsultować.

Czym zajmuje się chirurg szczękowy Olsztyn?

Chirurg stomatolog Olsztyn to specjalista, który zajmuje się różnego rodzaju zabiegami w obrębie jamy ustnej, związanymi na przykład z usuwaniem zębów. Jedną z dosyć częstych przypadłości jest zatrzymana ósemka, a zatem ząb mądrości. To właśnie wtedy chirurg stomatolog jest potrzebny. Będzie on przeprowadzał ekstrakcję zęba, a zatem jego usunięcie. Wymaga to bardzo często rozcięcia dziąsła oraz szycia po skończonym zabiegu.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn

Wiele osób obawia się usuwania ósemek, a tymczasem okazuje się, że nie jest to takie straszne. Trzeba tylko znaleźć dobrego specjalistę, jakim jest chirurg stomatolog Olsztyn. Lekarz przeprowadza zabieg w znieczuleniu, dlatego naprawdę nic nie boli. Po kilku godzinach, gdy leki przestaną działać, rzeczywiście można odczuwać pewien dyskomfort. Z reguły jednak lekarz stomatolog przepisuje odpowiednie środki przeciwbólowe, a także wypisuje zwolnienie z pracy.

Chirurg szczękowy Olsztyn – implanty zębowe

Stomatolog chirurg nie zajmuje się oczywiście tylko i wyłącznie usuwaniem zębów lub korzeni zębowych. To właśnie specjalista, który działa również po to, aby zęby upiększyć. Do chirurga stomatologa będziemy wybierać się wtedy, gdy mamy w planach wszczepienie implantu. Lekarz udzieli wszelkich informacji dotyczących tego, jak będzie przebiegała cała procedura. To również on skonsultuje, czy w przypadku konkretnego pacjenta możliwe jest w ogóle zastosowanie implantów.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn – ceny

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn zajmuje się różnymi dziedzinami stomatologii, wszczepi implanty zębowe, wcześniej jednak musi ocenić gęstość kości i to, czy implanty odpowiednio zrosną się, dając następnie podstawy do uzupełnienia luk zębowych za pomocą koronki. Ceny usług chirurgicznych w obrębie jamy ustnej zwykle są droższe niż zwykłe zabiegi stomatologiczne. Warto dowiedzieć się więcej na temat cen. W przypadku wszczepienia implantu to nawet kilka tysięcy złotych, jest to jednak dosyć skomplikowany zabieg medyczny, który przeprowadzany jest tylko w nielicznych klinikach.