dentysta, stomatolog

Czy ortodoncja sprawdzi się tylko u dziecka?

Udostępnij na

Atrakcyjny wygląd ma duże znaczenie w dzisiejszym świecie, osoby niezadbane są oceniane raczej negatywnie. Dotyczy to również uzębienia. Krzywe zęby nie pozwalają uśmiechać się w pełni, dodatkowo powodują inne problemy zdrowotne. Często z nierównym zgryzem połączone są szczękościsk czy też tarcie zębami o siebie – tak zwany bruksizm. Warto zadbać o to by wyprostować zgryz, szczególnie, że współczesne aparaty, jakie poleci ortodonta Poznań są bardzo estetyczne i niczym nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu lat.

Leczenie wad zgryzu u dzieci – kompleksowa ortodoncja Poznań

Zazwyczaj pierwsze wady w budowie zgryzu powinny być diagnozowane w momencie wymiany uzębienia mlecznego na stałe. Jeśli jednak dziecko zbyt wcześnie lub zbyt późno straciło zęby mleczne, może okazać się, że został naruszony łuk zębowy. Konieczna jest jego korekcja. Jeśli dziecko odwiedza regularnie stomatologa, to on powinien pokierować odpowiednio rodziców. Ortodonta Poznań na pierwszej wizycie dokładnie zdiagnozuje małego pacjenta oraz wskaże drogę, w jaki sposób należy przeprowadzić leczenie. Warto zaznaczyć, że w odpowiednio szybko wykrytych wadach zgryzu stały aparat na zęby Poznań może nie będzie konieczny. Zdarza się, że na tym etapie implementuje się inne rozwiązania takie jak aparat nocny lub forma specjalnych szyn. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, ortodonta wskaże odpowiednią ścieżkę leczenia. W przypadku, jakim jest ortodoncja Poznań warto leczenie rozpocząć jak najwcześniej – dzieci mają leczenie w dużej mierze dofinansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia – obniża to koszty leczenia, jakie ponosi rodzic.

Aparat na zęby Poznań – rozwiązanie także dla dorosłych

Nie tylko dzieci borykają się z problemem krzywego zgryzu. To, że coraz częściej na aparat ortodontyczny decydują się dzisiejsi trzydziesto- i czterdziestolatkowie spowodowane jest faktem, że w czasie ich dzieciństwa nie było aż tak rozwiniętych możliwości, gdy chodzi o ortodoncję. Aparaty były drogie, trudno dostępne i bardzo toporne. Nie wielu rodziców mogło sobie na nie pozwolić, nawet, jeśli widzieli problem. Co ważne, jeśli już jakieś dziecko nosiło aparat bardzo często było wyśmiewane z tego powodu. Aktualnie trendy zupełnie się odwróciły. Leczenie ortodontyczne jest uznawane za oznakę dbania o siebie i jest wręcz modne. Nic, więc dziwnego, że mimo dosyć wysokich kosztów ludzie podejmują się prostowania zębów nawet w dojrzałym wieku. A w przypadku dorosłych nie ma możliwości dofinansowania leczenia. Jednakże twarz, a szczególnie uśmiech świadczy o człowieku.