protetyka

Protetyka stomatologiczna

Udostępnij na

Kiedyś utrata zęba lub zębów wiązała się z koniecznością noszenia niekomfortowych protez, które w żaden sposób nie ułatwiały codziennego funkcjonowania. Szczęśliwie obecnie sytuacja wygląda całkiem inaczej. Co może zaoferować współczesna protetyka stomatologiczna Poznań jest odpowiednim miejscem do rozpoczęcia leczenia? Odpowiadamy!

Różnorodne protezy

Część osób nie zdaje sobie sprawy, że termin proteza odnosi się nie tylko do klasycznych protez zastępujących całe uzębienie lub jego znaczną część, ale również od wkładów koronowych, czy też do koron, licówek i mostów. Innymi słowy, jest to termin odnoszący się do wszystkich materiałów mających służyć przywróceniu funkcji uzębienia.

W sytuacji, gdy pacjent zmaga się z poważniejszymi brakami w uzębieniu, konieczne będą pełnowymiarowe protezy zębowe Poznań jest odpowiednim miejscem, aby je założyć? Zdecydowanie tak! W rozlokowanych na terenie całego miasta klinikach oraz gabinetach stomatologicznych można założyć każdy rodzaj protezy.

Protezy akrylowe

Protezy akrylowe, to jedna z wielu opcji, które zaoferować może protetyka Poznań oczywiście daje pacjentom do nich dostęp. Tego rodzaju proteza cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na swój wyjątkowo niski koszt. Jednak niska cena, to jedyna zaleta tego rodzaju protezy. Przede wszystkim ze względu na swoją specyfikę jest ona osadzona na błonie śluzowej w jamie ustnej. W praktyce oznacza to, że tego rodzaju proteza łatwo się przesuwa oraz utrudnia gryzienie. Co jeszcze może zaoferować współczesna protetyka Poznań, pozwala na założenie każdego rodzaju protezy? Odpowiedzi poniżej.

Protezy szkieletowe

Znacznie lepszym rozwiązaniem, ale również znacznie droższym jest proteza szkieletowa. W tym przypadku ma się do czynienia z protezą, która w dużej części została wykonana z metalu. Ma to wiele pozytywnych konsekwencji. Dzięki temu proteza może być z łatwością oparta o zęby. Dzięki temu uzyskuje ona stabilizację i jest znacznie bardziej komfortowa w użytkowaniu. Jednak to wciąż tylko część tego, co prezentuje nowoczesna protetyka stomatologiczna Poznań daje także możliwość skorzystania z protezy typu overdenture.

Protezy overdenture

W przypadku tego rodzaju protezy ma się do czynienia ze sztucznym uzębieniem, które może być osadzone zarówno na korzeniach naturalnych zębów, jak i na koronach implantu. Dzięki takiemu rozwiązaniu protezy zyskują wyjątkową stabilność. Korzystanie z nich jest też bardzo komfortowe. Może się jednak okazać, że nie każdego interesują tego rodzaju protezy zębowe Poznań to również dobre miejsce, aby założyć implanty. Mogą być one doskonałą alternatywą dla ruchomych implantów zębowych.