przyłbice bhp

Czy przyłbice ochronne w rzeczywistości działają?

Udostępnij na

Profesjonalne przyłbice ochronne są bardzo ważnym elementem kompletnego stroju ochronnego, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone produkty. Nosząc przyłbice bhp pamiętać należy również o maseczkach ochronnych, czepkach i szczelnych rękawiczkach. Na wielu stanowiskach pracy przydać mogą się również specjalne fartuchy barierowe.

Czy przyłbice bhp chronią przed wirusami i bakteriami?

Przyłbice ochronne w dzisiejszych czasach wykorzystywane są jako środek zabezpieczający przed zakażeniem koronowirusem. Ze względów bezpieczeństwa warto postawić na modele, które są dokładnie uszczelnione w okolicy czoła specjalnym czepkiem albo niezawodną gąbką barierową. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można skutecznie zabezpieczyć się przed wirusami i bakteriami, które znajdują się w drobinkach śliny. Przyłbice ochronne doskonale sprawdzą się przede wszystkim w służbie zdrowia, gdzie jak powszechnie wiadomo można zarazić się bezpośrednio z pary wodnej z ust chorej osoby.

Dla kogo są profesjonalne przyłbice bhp?

Przyłbice bhp są zalecane osobom, które pracują na takich stanowiskach jak na przykład kasjerzy w sklepie i ekspedienci, którzy z wiadomych przyczyn są narażeni na zakażenie wirusami. Przyłbice doskonale sprawdzą się przede wszystkim na tych stanowiskach pracy, gdzie nie ma możliwości oddzielenia pracowników od klientów dodatkową przesłoną ochronną. Na największy poziom bezpieczeństwa można liczyć wtedy, gdy przyłbicę połączy się z maseczką i rękawiczkami.

Maseczka czy przyłbica – co najlepiej wybrać?

Maseczki i przyłbice spełniają praktycznie takie same funkcje. Ich podstawowym zadaniem jest chronienie przed różnego typu zakażeniami. Warto wspomnieć o tym, że akcesoria tego typu chronią nie tylko nas, ale również chronią innych w sytuacji, gdy to my stanowimy źródło zakażenia. Klasyczne przyłbice skutecznie blokują ruch aerozolu do przodu. Pamiętać należy jednak o tym, że kropelki mogą rozchodzić się na boki osłony. Uważać należy zwłaszcza wtedy, gdy przyłbice nie przylegają szczelnie do twarzy. Dużym atutem przyłbic ochronnych jest również to, że zapewniają one zdecydowanie większą wygodę. Jest to doskonały wybór dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy z oddychanie. Niestety aerozol z patogenami może wydostawać się z ust osoby chorej noszącej przyłbicę przez boki. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku maseczek z portami wydechowymi. Przyłbice doskonale sprawdzą się zwłaszcza w upalne dni, gdzie ogromną rolę odgrywa dobra cyrkulacja powietrza.