panele 3d, kasetony

Czy warto się zdecydować na panele dekoracyjne 3D?

Udostępnij na

Panele dekoracyjne 3D to sposób na szybką zmianę aranżacji wnętrza. Co ważne za pomocą kasetonów można nie tylko uatrakcyjnić niemal każdą przestrzeń, ale również poprawić jej termoizolację oraz wytłumić pochodzące z zewnątrz dźwięki.

Dlaczego stosuje się kasetony 3D?

Jak wspomniano powyżej, panele 3D umożliwiają poprawę właściwości termicznych i akustycznych wnętrza. Stanowią one również ozdobę, która może być kładziona zarówno na surowej, jak i wykończonej powierzchni. Różnorodność wzorów i wielkości paneli oraz możliwość ich malowania na różnorodne kolory sprawia, że mogą one znaleźć zastosowanie w niemal każdym wnętrzu. Są one cenione z uwagi na to, że za ich pomocą można skutecznie zamaskować nierówny sufit lub krzywizny ścian. Panele nie są drogie, a ich montaż jest szybki i prosty.

Jakie rodzaje kasetonów dostępne są w sprzedaży?

W sprzedaży dostępne są różnorodne panele, w tym wykonane ze styropianu, gipsu oraz produkty z drewna i styroduru.

Kasetony 3D ze styropianu

Panele dekoracyjne 3D wykonane ze styropianu występują głównie w kolorze białym. Można je jednak malować farbą do wnętrz. W sprzedaży dostępne są panele cechujące się zróżnicowanym wzorem i wielkością. Zaletą tego typu produktów jest ich niska waga oraz łatwość montażu.

Kasetony z gipsu

Tego typu produkty zwykle dostępne są w kolorze białym lub kremowym. Mogą być malowane oraz zapewniają dobrą izolację akustyczną.

Kasetony drewnopodobne

Tego typu produkty są materiałem droższym niż kasetony wykonane ze styropianu oraz gipsu, ale posiadają duże walory estetyczne. Panele mogą być wykonane ze styropianu pokrytego folią polistyrenową lub pianki polistyrenowej. Takie produkty są zmywalne i mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność.

Kasetony drewniane

Panele mogą być wykonane z płyty MDF, która pokryta jest fornirem. Cechuje je elegancki wygląd oraz trwałość i duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ich montaż jest jednak dość skomplikowany i powinien być powierzony specjaliście.

Kasetony ze styroduru

To jeden z najchętniej wykorzystywanych materiałów do produkcji paneli trójwymiarowych. Tego typu panele 3D są łatwe w montażu. Ponadto można je malować na wybrany odcień za pomocą farby do wnętrz. Ich układanie nie jest czasochłonne, a w zależności od rodzaju i kształtu tłoczeń można wpływać na optyczny odbiór danego wnętrza.