ból zęba, dentysta, stomatolog

Czy warto zdecydować się na licówki?

Udostępnij na

Licówki to jeden z głównych zabiegów, jakie dziś zaoferować może stomatologia estetyczna Poznań. Wiele osób nosi się z zamiarem wykonania tego zabiegu, jednak ponieważ nie należy on do usług niezbędnych, jak na przykład leczenie, a przy tym jest dość kosztowny, można zastanawiać się, czy warto ponieść taką inwestycję.

Na co pozwalają licówki Poznań?

Licówki to rodzaj cienkich nakładek, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów. Ma to na celu nadanie im nieskazitelnego wyglądu, gdyż zęby zyskują nie tylko kolor pożądany przez pacjenta (zwykle śnieżnobiały), ale też równy, atrakcyjny kształt i pozbawione są wszelkich defektów. Z rozwiązania tego najczęściej więc korzystają osoby, które mają do swych zębów wiele zastrzeżeń jednocześnie, wobec czego korzystanie z innych zabiegów upiększających byłoby bardziej czasochłonne, a często też kosztowniejsze. Oczywiście licówki cena Poznań nie należą do najtańszych rozwiązań, niemniej znaleźć można różne oferty. Poza tym, jeśli dla kogoś licówki Poznań z porcelany są za drogie, może zdecydować się na tańsze, z kompozytu. Inne rozwiązania, które pozwalają sprawić, że licówki cena Poznań będą tańsze, to korygowanie w ten sposób wyglądu jedynie pojedynczych zębów – tych, które mają jakieś niedoskonałości, czy też zakładanie licówek na zęby najbardziej widoczne. To ostatnie rozwiązanie jest stosowane szczególnie często – zwykle zakłada się licówki w poznańskich gabinetach na przednie zęby, do czwórek. Oczywiście też nic nie stoi na przeszkodzie temu, by w ten sposób upiększyć jedynie górne zęby.

Wady licówek

Wadą takiego rozwiązania jest nie tylko licówki cena Poznań. W większości przypadków konieczne jest też mocne spiłowanie zębów, na które chce się założyć licówki, co nie tylko jest nieprzyjemne, ale też sprawia, iż proces ten jest nieodwracalny. Te osoby więc, które się na to zdecydują, będą musiały zakładać licówki już zawsze – a zwykle trzeba je wymieniać co kilka lat, nie jest to więc tylko bynajmniej jednorazowy wydatek. Co więcej, mocno spiłowane zęby stają się znacznie osłabione, więc posiadając licówki, na zęby trzeba uważać – lepiej nie gryźć na przykład orzechów.

Alternatywą dla takiego rozwiązania są niedawno opracowane licówki, które przykleja się na zęby bez konieczności wcześniejszego piłowania ich, dzięki czemu można je w dowolnej chwili zdjąć i odzyskać pierwotny wygląd zębów. Są one jednak drogie, znacznie droższe niż klasyczne licówki Poznań, a przy tym stomatologia estetyczna Poznań oferuje je jeszcze stosunkowo rzadko.