dentysta

Dzisiaj nie trzeba bać się dentysty!

Udostępnij na

Choć sytuacja ta z wolna się zmienia, w Polsce wciąż wiele osób ma katastrofalny stan zębów, co nietrudno zauważyć, rozglądając się wokół siebie. Widoczna próchnica, braki w uzębieniu, kamień nazębny sprzyjają chorobom, nie tylko zębów, a przede wszystkim – wyglądają fatalnie i źle wpływają na percepcję człowieka. Warto to zmienić, zwłaszcza że dziś już nie trzeba bać się dentysty – bo to właśnie strach jest bardzo często przyczyną unikania gabinetu stomatologa.

Doskonałe znieczulenia

Dentysta Kraków może budzić niepokój zwłaszcza w osobach dojrzałych, które mają złe doświadczenia z przeszłości. Kilkadziesiąt czy nawet jeszcze kilkanaście lat temu polskie gabinety stomatologiczne, zwłaszcza publiczne, faktycznie nie zapewniały usług najlepszej jakości, dziś jednak zmieniły się nie do poznania. Każdy dentysta Kraków czy w dowolnym innym mieście jest w stanie zagwarantować swemu pacjentowi brak bólu nawet przy wykonywaniu najbardziej zaawansowanych zabiegów. Nawet gdy istnieje konieczność chirurgicznego usuwania zęba, wraz z rozcięciem, a potem zszyciem dziąsła, stomatolog Kraków może swym pacjentom zaręczyć, że nawet nie poczują oni bólu. Można zatem wyzbywać się wszelkich obaw.

Nie wszystkim to jednak wystarczy. Niektórzy boją się samego zastrzyku, którym podaje się środek miejscowo znieczulający. Dentysta Nowa Huta i takim osobom może zaproponować doskonałe rozwiązania. Możliwe jest na przykład użycie żelu znieczulającego przed wykonaniem iniekcji, dzięki czemu zastrzyk także nie będzie bolał. Inną opcją, stosowaną coraz częściej, jest sedacja wziewna, czyli stosowanie gazu rozweselającego. Sprawia on, że pacjent ma dobry humor, opuszcza go stres i strach, a nawet może słabo pamiętać to, co działo się w gabinecie, nie ma więc mowy o żadnej traumie.

W szczególnych przypadkach – narkoza

Dobry stomatolog Kraków jest w stanie zaproponować swym pacjentom jeszcze inne rozwiązanie – zabiegi pod narkozą. Jest to dobre wyjście na przykład w przypadku zabiegów, które mogą być szczególnie bolesne, jak wspominane ekstrakcje chirurgiczne, ale nie tylko. Wielu osobom problem sprawia też długotrwałe otwarcie ust czy też mają odruch wymiotny w przypadku manewrowania narzędziami w ich ustach, tym większy, gdy działania odbywają się na zębach tylnych. W takich przypadkach także dentysta Nowa Huta może polecić to rozwiązanie. Jest ono dobre też dla szczególnie zestresowanych pacjentów, jak i wówczas, gdy zachodzi konieczność poddania na przykład leczeniu wielu zębów jednocześnie.