zdrowe zęby, dentysta

Czy wszczepienie implantu zębowego jest bolesne? Ile kosztują implanty?

Udostępnij na

Czy wszczepienie implantu zębowego jest bolesne? Ile kosztują implanty?

Brak jednego lub większej ilości zębów to problem nie tylko estetyczny – w wyniku tego znacznie pogarsza się komfort naszego życia i tak proste czynności jak zjadanie posiłków. Istnieje wiele sposobów na to, aby uzupełnić braki w uzębieniu – wybór metody zależy przede wszystkim od nas, a często także budżetu, jakim na tel cel dysponujemy. Jednym z rozwiązań są implanty – ile kosztują implanty zębów?

Ile kosztuje implant zęba?

Ząb na implancie to bardzo komfortowe rozwiązanie – przede wszystkim zachowuje się on całkowicie jak naturalny ząb i tak również wygląda. Niestety nie jest to najtańszy sposób na uzupełnienie ubytków, a przy tym również dość skomplikowany, ponieważ wszczepienie implantu związane jest z dość poważną ingerencją w tkanki i kości naszej szczęki oraz żuchwy. Dlatego też wiele osób zastanawia się, czy wszczepienie implantu zębowego jest bolesne i jakie koszty są wiązane z tym zabiegiem. Ostateczny koszt takiego zabiegu uzależniony jest od bardzo wielu czynników. Niemniej z własnej kieszeni musimy pokryć cenę implantu, śruby gojącej, a także koszt co najmniej kilku wizyt w gabinecie dentystycznym.

Ile kosztuje implant zęba? Ceny za jeden implant mogą zaczynać się już od 2 tysięcy złotych, a kończyć nawet na kilku tysiącach – wiele zależy od tego, z jakiego materiału jest on wykonany, a czasem również od samego producenta. Ponadto musimy doliczyć również koszt korony, która zostanie na nim zamocowana – im lepszy i trwalszy materiał, z którego zostanie wykonana, tym również wyższa cena.

Czy wszczepienie implantu zębowego jest bolesne?

Wszczepienie implantu to zabieg dość skomplikowany – następuje poważna ingerencja w tkanki oraz kości – tym samym powstaje rana, która potrzebuje również odpowiedniego czasu na wygojenie. Sam zabieg wszczepienia jest bezbolesny, ale po nim musimy się zmierzyć z bólem, który jednak zazwyczaj ustępuje po zastosowaniu leków przeciwbólowych.

Czy wszczepienie implantu zębowego jest bolesne oraz ile kosztują implanty zębów to najczęstsze pytania, jakie pojawiają się przy wyborze tej metody uzupełniania ubytków. Warto więc już wcześniej dokładnie omówić te kwestie ze swoim lekarzem w gabinecie dentystycznym i wybrać rozwiązanie, które jest również satysfakcjonujące pod względem finansowym. Warto jednak pamiętać, że jest to jeden z najlepszych rozwiązań na uzupełnianie ubytków.