klinika dentystyczna Toruń

Czym jest lapisowanie zębów mlecznych?

Udostępnij na

Klinikę dentystyczną Toruń warto odwiedzać już od najmłodszych lat. Prawdą jest, że leczenie mleczaków ma ogromny wpływ na zdrowie jamy ustnej oraz zębów stałych. Dentysta Toruń z pewnością zaproponuję zabieg lapisowania, który może nieść za sobą wiele pozytywnych efektów. Jest to sprawdzony sposób na to, aby zahamować rozwój próchnicy butelkowej. Trzeba wziąć pod uwagę, że tradycyjne uzupełnienie ubytków nie zawsze jest możliwe – właśnie dlatego stomatolog Toruń powinien wdrożyć inne metody leczenia.

Czym jest lapisowania zębów?

Dobra klinika dentystyczna Toruń dba o dobre samopoczucie oraz bezpieczeństwo małych pacjentów. Eksperci posiadają odpowiednie podejście oraz cierpliwość. Stomatolog Toruń zapewni fachową opiekę na każdym etapie. Zabieg lapisowania mleczaków jest całkowicie bezbolesny, a dodatkowo nie wywołuje on dyskomfortu. Atutem jest fakt, że trwa on zaledwie kilka minut. Jest to ważne w przypadku niecierpliwych smyków, które niechętnie współpracują ze stomatologiem Toruń.

Dentysta Toruń dokładnie oczyszcza jamę ustną poprzez usunięcie osadów oraz dezynfekcję. Kolejnym krokiem jest wtarcie azotanu srebra za pomocą wacika. Jest to substancja, która bezpośrednio odpowiada za zahamowanie rozwoju próchnicy. Następnie stomatolog Toruń nakłada na zęby specjalny preparat, który uaktywnia lapis. Istotne jest to, aby klinik dentystyczną Toruń odwiedzać regularnie – zwykle konieczne jest trzykrotne powtórzenie zabiegu.

Jakie są zalety lapisowania?

Profesjonalna klinika dentystyczna Toruń realizuje swoje usługi rzetelnie, a jednocześnie zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami oraz standardami. Lapisowanie mleczaków może wykonywać już od najmłodszych lat. Nie można tego powiedzieć o każdej formie leczenia zębów. Ponadto jest to zabieg bezbolesny, co jest ważne w przypadku maluchów obawiających się wizyty u dentysty Toruń.

Zahamowanie próchnicy jest konieczne do tego, aby uchronić przed przedwczesną utratą mleczaków. Trzeba wziąć pod uwagę, że mogłoby to doprowadzić do deformacji żuchwy, czy też skrzywieniem zębów stałych. Zaawansowana próchnica niesie za sobą wiele problemów, które najczęściej odnotowuje się dopiero po latach.

Czy lapisowanie ma wady?

Podstawową wadą lapisowania jest fakt, że substancja impregnująca zabarwia zmiany próchnicowe na czarno. Nie dotyczy to jednak zdrowych obszarów zębów, a więc nie trzeba obawiać się, że w całości przybiorą one ciemną barwę.

Decydując się na wizytę u zaufanego dentysty Toruń można oczekiwać, że wykonuje on również lapisowanie bezbarwne. Warto jednak wiedzieć, że zastosowanie innych substancji aktywnych nie przynosi takich rezultatów, jak azotan srebra.