klinika dentystyczna poznań

Dlaczego warto systematycznie wykonywać przegląd uzębienia?

Udostępnij na

Regularne przeglądy zębów oraz jamy ustnej to absolutna podstawa, jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się zaawansowanych zmian chorobotwórczych, ubytków, czy też próchnicy. Godny zaufania dentysta Poznań z pewnością uświadomi nam, jak duże znaczenie mają systematyczne wizyty. Ich częstotliwość to kwestia bardzo indywidualna, która zależy od wielu czynników. Nie należy jednak odwiedzać klinki dentystycznej Poznań rzadziej niż raz na pół roku.

Przegląd jamy ustnej

Stomatolog Poznań podczas wizyty profilaktycznej wykona kompleksowy przegląd jamy ustnej. Pamiętajmy, że wiele niepokojących zmian nie jest zauważalnych na pierwszy rzut oka. Nawet, jeśli dużą rolę przywiązujemy do higieny, to istnieje duże prawdopodobieństwo rozwoju np. chorób przyzębia. Wczesna diagnoza pozwoli ich uniknąć.

Klinika dentystyczna Poznań posiada zaawansowany sprzęt, dzięki któremu możliwe jest wykrycie zmian nawet na bardzo wczesnym etapie. Może to dotyczyć np. przesuwania się zębów, co ma znaczenie dla osób, które przeszły leczenie ortodontyczne. Stała kontrola jest priorytetem, jeśli chcemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długi czas.

Eliminacja kamienia

Stomatolog Poznań może również usunąć kamień, który zgromadzić się przez czas od ostatniej wizyty. Nie każdy wie, że może on zwiększyć tempo rozwoju próchnicy. Na szczęście pozbycie się go w klinice stomatologicznej Poznań to kwestia kilku lub kilkunastu minut. Warto również wziąć pod uwagę usługę piaskowania.

To dentysta Poznań powinien określić, jaka częstotliwość wizyt kontrolnych będzie najlepsza. Trzeba wiedzieć, że u niektórych osób odnotowuje się wyższą podatność na rozwój stanów zapalnych, chorób, czy też próchnicy. Takie osoby powinny postawić na częstszą profilaktykę – wiadomym jest, że lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Fachowe doradztwo

Klinika dentystyczna Poznań to miejsce, gdzie możemy otrzymać profesjonalną pomoc w każdej sytuacji. Być może w ostatnim czasie odnotowaliśmy niepokojące zjawiska np. krwawienie dziąseł, czy też uwrażliwienie nerwów. Wszelkie wątpliwości warto jest skontaktować ze specjalistą, który zajmie się naszym problemem, a także udzieli niezbędnych wskazówek.

W niektórych klinikach stomatologicznych Poznań pacjent jest informowany o zbliżającym się terminie wizyty. Jest to prawdziwa gratka dla zapominalskich oraz osób, które mają na głowie sporą ilość obowiązków. W przypadku, gdy dany termin nam nie odpowiada możemy wskazać inny dzień.