dentysta

Drogie, ale warte swojej ceny. Czym są implanty stomatologiczne?

Udostępnij na

Kiedyś odwiedzający gabinety stomatologiczne mieli do dyspozycji mało estetyczne, często niekomfortowe protezy zębowe. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Poza nowoczesnymi uzupełnieniami ruchomymi można także zdecydować się na te mocowane na stale – do tej kategorii zaliczają się implanty stomatologiczne.

Implanty w stomatologii

Pod pojęciem implantu znajdują się różnego rodzaju wszczepy umieszczane w ciele. Jednym z najpopularniejszych jest implant stomatologiczny, który stosowany jest w celu uzupełnienia braków zębowych.

Implant stomatologiczny może wykonać jedynie wykwalifikowany dentysta Łódź to miasto, gdzie takie usługi są dostępne w wybranych gabinetach i klinikach. Niestety, implantów nie wykona dla pacjenta państwowy stomatolog Łódź ani żadne inne miasta w Polsce nie oferują takich usług, ponieważ nie są one refundowane przez NFZ.

Implanty zębowe – zalety

 1. Estetyczne uzupełnienie
  Gdy chodzi o estetykę, implanty nie mają sobie równych. Nie tylko mają naturalny wygląd, lecz też zapobiegają zapadaniu się policzków po utracie zębów. Dzięki nim można uzyskać wyjątkowy rezultat, dlatego uśmiech może prezentować się naprawdę pięknie!
 2. Szerokie zastosowanie
  Specjalizująca się w implantach klinika dentystyczna Łódź również ma takie punkty, może pomóc pacjentom zarówno z pojedynczymi brakami, jak i przy pełnym bezzębiu, czyli bez zębów własnych. Obecnie w użyciu znajdują się także specjalne implanty zygomatyczne, które mają na celu uzupełnienie braków przy zaniku kości w łuku górnym.
 3. Codzienny komfort
  Gdy chodzi o wygodę, implanty poleci każdy stomatolog Łódź to miasto, gdzie można wykonać je z użyciem najlepszych materiałów, co gwarantuje optymalne efekty dla każdego pacjenta. Po wszczepieniu implantów można łatwo jeść i mówić. Nie wymagają one specjalistycznego czyszczenia. Można traktować je po prostu jak swoje zęby!
 4. Wieloletnia trwałość
  Implanty mogą posłużyć nawet na kilkadziesiąt lat. Jeżeli wykona je sprawdzona klinika dentystyczna Łódź również ma takie punkty, wtedy można mieć pewność, że będą inwestycją na długi czas.

Ceny implantów stomatologicznych

Za pojedynczy implant stomatologiczny należy zapłacić najczęściej od około 3 tysięcy do 5 tysięcy złotych. W przypadku większych braków ceny rosną. Aby ułatwić finansowanie, wiele gabinetów stomatologicznych w Łodzi oferuje możliwość rozłożenia zapłaty za leczenie na raty.

Dokładną cenę za wykonanie implantów przekaże dentysta Łódź to miasto, gdzie można już teraz umówić się na konsultację implantologiczną!