uśmiech, dentysta

Lakowanie zębów u dzieci zapobiega próchnicy

Udostępnij na

Tkanki zębowe u dzieci nie są jeszcze w pełni dojrzałe, dlatego są w wyższym stopniu narażone na działanie chorobotwórczych bakterii powodujących próchnicę. Jak ochronić zęby malucha przed tym ryzykiem? Warto przeprowadzić ich lakowanie.

Dobry dentysta Olsztyn – w każdym gabinecie, w którym przyjmuje taki specjalista, można wykonać zabieg polegający na lakowaniu zębów.

Czym jest lakowanie zębów?

Zabieg lakowania zębów polega na pokryciu ich specjalnym preparatem uszczelniającym – lakiem. Wypełnia on szczeliny, bruzdy i zagłębienia, by chronić zęby przed rozwojem próchnicy. Procedura może być prowadzona na zębach mlecznych i stałych. Najczęściej wykonuje się ją u dzieci.

Rodzicom chcącym wykonać zabieg lakowania zębów dziecka u dentysty lub dentystki Olsztyn także zaprasza do skorzystania z tej oferty.

Dlaczego warto lakować zęby u dzieci?

Prowadzący zabiegi lakowania dentyści Olsztyn oraz w innych miastach polecają je zwłaszcza u małych dzieci. Ich zęby są narażone na próchnicę ze względu na ich niższą mineralizację. Dodatkowo maluchy często mają trudności z dokładnym szczotkowaniem zębów.

Wykonane przez dentystę w Olsztynie lakowanie jest skutecznym elementem profilaktyki przeciwpróchniczej, dlatego warto prowadzić je systematycznie.

Zalety lakowania:

  • bezbolesny, szybki zabieg
  • zapobieganie próchnicy,
  • łatwiejsze czyszczenie zębów,
  • wieloletni efekt.

Lakowanie zębów – przebieg zabiegu

Procedura rozpoczyna się od badania stomatologicznego, które pozwala ocenić stan zębów dziecka. Gdy pojawiają się ubytki, trzeba je najpierw wyleczyć.

Następnie dentysta Olsztyn przygotowuje zęby do lakowania, czyli oczyszcza ich powierzchnie z osadów. Potem nanosi na nie żel umożliwiający przywieranie laku. Żel jest spłukiwany, a ząb suszony. Następnie nakłada się lak i utwardza go za pomocą lampy. Cały proces jest szybki i całkowicie bezbolesny.

Do lakowania zębów u dzieci dentysta w Olsztynie może zastosować także kolorowy lak, na przykład fioletowy, zielony, żółty, różowy, niebieski.

Kiedy wykonać lakowanie zębów u dziecka?

Dentyści w Olsztynie zalecają lakowanie zębów już u najmłodszych dzieci. Im szybciej zabieg zostanie wykonany, tym lepsze efekty może przynieść. Lak chroni zęby nawet przez parę lat!

Gdzie wykonać zabieg lakowania?

Pacjentom chcącym udać się do dobrego dentysty lub dentystki Olsztyn prezentuje szeroką gamę gabinetów. Warto wybrać ten przyjazny dla dzieci, czyli specjalizujący się w pedodoncji – stomatologii dziecięcej.

Prywatni dentyści Olsztyn – cena lakowania jednego zęba to około 50 złotych.