tanie komputery

Gdzie kupować używane komputery?

Udostępnij na

Nie od dziś wiadomo, że komputery, a w szczególności laptopy, to sprzęt bardzo drogi. Pomimo jednak tego, że jego cena jest wysoka, to jednak nadal znajduje wielu chętnych, ponieważ w dzisiejszych czasach komputer jest po prostu również niezbędnym sprzętem jak lodówka, czy też piekarnik. Wysoka cena powoduje to, że wiele osób szuka na rynku taniego laptopa. Znajduje go w prywatnych ogłoszeniach sprzedaży sprzętu używanego, jak i również w ogłoszeniach firmowych, oferujących komputery poleasingowe. Które ogłoszenie wybrać?

Tanie laptopy od osób prywatnych

Jeśli kogoś interesują tanie laptopy, zdecydowanie powinien zainteresować się ogłoszeniami osób prywatnych, które sprzedają swoje używane komputery. Cena za taki sprzęt jest dość niska, a dostępność najróżniejszych modeli naprawdę ogromna. Problem tylko w tym, że kupowanie takiego komputera to prawdziwa ruletka. Nikt bowiem z góry przecież nie powie, że dany sprzęt używany był całymi dniami, a jego konserwacja sprowadzała się do przetarcia ekranu z kurzu. Oznacza to, że kupując taki komputer, równie dobrze można kupić dość drogą komputerową ruinę, która bardzo szybko będzie nadawała się tylko i wyłącznie do śmieci. Jest to tym bardziej ryzykowne, że żadna osoba prywatna nie udzieli na sprzedawany przez siebie komputer gwarancji.

Używane komputery od firm

Z tych właśnie powodów tak dużym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć komputery poleasingowe. Czym one konkretnie są? Są to komputery używane, z których korzystali pracownicy danej firmy. Najczęściej byli to handlowcy, tak więc ich praca sprowadzała się do wprowadzania do systemu zamówień sprzedaży. Komputery te nie tylko nie były intensywnie użytkowane, co dodatkowo były pod stałą kontrolą działu technicznego firmy, co zapewniało im odpowiednią konserwację i w razie potrzeby wszelkie działania serwisowe. Oczywiście komputer poleasingowy jest nieco droższy od tego, którego można kupić od osoby prywatnej, lecz w zamian otrzymuje się najczęściej sprzęt nowszy, w doskonałej jakości, a także z nawet dwuletnią gwarancją, co sprawia, że oferta ta staje się niezwykle atrakcyjna.

Podsumowanie

Kupienie taniego laptopa nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście rynek obfituje w różne możliwości, co powoduje, że wystarczy nieco głębiej poszukać, aby znaleźć naprawdę rewelacyjnej jakości sprzęt. Nie zawsze warto skupiać się na dominujących ogłoszeniach od osób prywatnych, ponieważ te nieco mniej widoczne, wystawiane przez firmy wyprzedające swój sprzęt, często okazują się znacznie atrakcyjniejsze.