laptop, laptop poleasinogwy

Jak tanio kupić laptopa?

Udostępnij na

Nic nie jest wieczne i czasami ulega zużyciu lub po prostu się zepsuje. Nie ma innego wyjścia jak kupić nowy sprzęt. W przypadku laptopów warto rozważyć kupno w ofercie poleasingowej, która ma wiele zalet, choć ma też wady.

Czym są notebooki poleasingowe?

Leasing to dla firm bardzo dogodna forma wypożyczenia sprzętu, maszyn, samochodów. Wszystkie raty leasingowe mogą wciągnąć w koszty działalności firmy, a po okresie leasingu (2,3 lata) wykupić użytkowane przedmioty po preferencyjnych cenach. Większość firm wybiera jednak opcję oddania sprzętu i wzięcie nowego, również w leasing.

Oddany sprzęt trafia ponownie do firmy i zostaje przez nią wystawiona do sprzedaży poleasingowej po bardzo atrakcyjnej cenie. Przed sprzedażą jest bardzo dokładnie sprawdzany i serwisowany.

Laptopy poleasingowe – zalety

Notebooki poleasingowe konfigurowane są pod konkretne potrzeby firm. Cechują je bardzo wysokie parametry. Firma zamawiająca kilkaset lub kilka tysięcy laptopów chce mieć sprzęt niezawodny, nie stać ją na przerwy w pracy pracowników, tylko dlatego, że sprzęt zawodzi. To od wydajności sprzętu zależy wydajność pracowników.

Posiadają szybkie procesory Core i3, i5 lub i7 oraz szybkie dyski SSD. Już te parametry sprawiają, że taki laptop przez kilka lat nie będzie wymagał wymiany, nawet przy bardzo profesjonalnym użytkowaniu przez grafików czy programistów.

Laptop poleasingowy ma zdecydowanie bardziej wytrzymałą obudowę niż laptop marketowy, dzięki temu jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, jest to ważne szczególnie podczas podróży lub, gdy korzystają z niego dzieci.

Oczywiście największa zaletą notebooka poleasingowego jest jego cena, która jest z reguły niższa o 1/3 od ceny nowego egzemplarza.

Laptop poleasingowy ma też swoje wady, to przede wszystkim słaby akumulator, który trzyma do dwóch godzin, czasami nawet krócej. Wyjściem jest kupno nowego akumulatora lub trzymanie laptopa cały czas na kablu.

Drugim mankamentem, który posiadają laptopy poleasingowe jest klawiatura. Zdecydowana większość notebooków poleasingowych sprowadzana jest z Anglii, Niemiec i innych państw. Niektórzy sprzedawcy wymieniają klawiatury (rzadko) lub naklejają naklejki z polskimi literami, co nie jest rozwiązaniem komfortowym.

Laptop kupiony w sklepie będzie na pewno lśnił nowością, ale mistrzem prędkości nie będzie. Błyszcząca matryca bardzo szybko zmęczy wzrok i odbijać będzie światło w przeciwieństwie do matowej matrycy laptopa poleasingowego. Za tą samą cenę można mieć sprzęt używany o znacznie lepszych parametrach.