dentysta, stomatolog

Jak wybrać nieruchomość idealną na kwaterę pracowniczą?

Udostępnij na

Wynajem dłogoterminowy nadal jest najpopularniejszym sposobem zarabiania na swojej nieruchomości. Warto wiedzieć, że nie jest to jedyna możliwość. Kwatery pracownicze to nieruchomości, na których również można osiągnąć zadowalający dochód. Co warto wiedzieć o noclegach pracowniczych?

Dom czy mieszkanie?


Inwestorzy zainteresowani zakupem nieruchomości przeznaczonych na noclegi pracownicze powinni w pierwszej kolejności zastanowić się na jakich nieruchomościach chcą się skoncentrować.

Warto pamiętać, że zakup domu jest inwestycją często kosztowniejszą, ale za to można liczyć na możliwość zakwaterowania większej ilości pracowników, a co za tym idzie na wyższy dochód. W mieszkaniu, nawet dużym trudno jest wydzielić większą ilość pokoi. Dużym wyzwaniem staje się również wydzielenie drugiej toalety czy łazienki.

Zaletą domu jest również większa swoboda. Trzeba mieć świadomość, że tanie kwatery pracownicze muszą mieć pełne obłożenie, by były dochodowe. Duża ilość osób to często duży hałas, który może okazać się uciążliwy dla innych mieszkańców budynków wielorodzinnych.

Lokalizacja – jak wybrać najciekawszą?


Decydując się na zakup nieruchomości, która będzie wykorzystywana na tanie kwatery pracownicze, należy zwrócić uwagę na jej lokalizację.

Dom blisko centrum miasta to interesująca oferta, ale nie koniecznie najlepsza. Wybierając lokalizację nieruchomości warto zwrócić uwagę, by znajdował się on blisko trasy szybkiego ruchu. Pracodawcy często przysyłają transport po pracowników, którzy pracują pod miastem.

Świetnym rozwiązaniem jest również zakup nieruchomości w pobliżu dużej fabryki. Taka lokalizacja daje niemal gwarancję, że noclegi pracownicze będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wybierając nieruchomość, która będzie przeznaczona na kwatery pracownicze warto również zwrócić uwagę, czy znajduje się miejsce, które można przeznaczyć na parking dla pracowników. Warto pamiętać, że wiele osób ma swoje samochody, których zaparkowanie na osiedlu z roku na rok jest coraz trudniejsze.

Chcąc, by nieruchomość była atrakcyjna dla najemców warto zadbać, by przed domem znalazło się miejsce na grilla czy niewielka altanka, w której można odpocząć na świeżym powietrzu. Rynek najmu z roku na rok jest coraz bardziej konkurencyjny warto zaproponować najemcom coś co pozwoli wyróżnić się w gąszczu innych ofert.