akcesoria na telefon

Jakie akcesoria do telefonu warto kupić?

Udostępnij na

Nowoczesne smartfony wyglądają wyjątkowo efektownie oraz mają wiele przydatnych funkcji. Warto śledzić nowinki telefoniczne, ponieważ pojawiają się nowe gadżety i dodatki, które są funkcjonalne i ułatwiają codzienne korzystanie ze smartfonów. Akcesoria na telefon można znaleźć w każdym sklepie GSM, a wzrastający popyt na tego typu dodatki sprawia, że nie kosztują one wiele.

Etui


Etui i obudowy na telefon to akcesoria telefoniczne, które przydają się na co dzień każdemu użytkownikowi smartfona. Telefon może niechcący upaść, zostanie strącony z biurka czy podczas noszenia w kieszeni lub torebce może ulegać zarysowaniu – jest to normalne zjawisko. Etui silikonowe chronią telefony, a przy tym mogą być całkowicie niewidoczne. Jednocześnie istnieją modele, które mogą ożywiać smartfony poprzez ciekawe wzornictwo czy kolory. Etui rozkładane pozwala na ochronę smartfona, jednocześnie umożliwiając np. przechowywanie kart w dołączonych do niego przegródkach. Takie akcesoria na telefon nie są drogie, dlatego warto kupić je wraz z telefonem.

Szkła ochronne


Kolejne obowiązkowe akcesoria telefoniczne to szkła ochronne. Są one dostępne dla każdego modelu smartfona z dotykowym wyświetlaczem. Szkła ochronne mają formę cienkiego szkiełka, które nakłada się na ekran smartfona. Do zestawu dołączone są ściereczki, którymi wcześniej należy oczyścić powierzchnię ekranu. Szkło ochronne należy dobrze przymierzyć i lekko docisnąć do telefonu w taki sposób, by nie utworzyły się pęcherzyki powietrza. Szkło ochronne jest jak przyklejone do smartfona, dlatego nie ma możliwości, by spadło. Podczas upadku telefonu z wysokości czy innego uszkodzenia mechanicznego, szkło ochronne pęknie, jednak skutecznie ochroni ekran smartfona przed uszkodzeniem. Szkło kosztuje kilka lub kilkanaście złotych, a jednak chroni smartfon przed kosztowną naprawą.

Ładowarka bezprzewodowa


Nowinki telefoniczne wiele mówią o ładowarkach bezprzewodowych, które jakiś czas temu pojawiły się na rynku i powoli zdobywają popularność. Urządzenia te są wyjątkowo wygodne i funkcjonalne, mogą ułatwiać życie w podróży, w drodze do pracy czy w każdym innym miejscu, w którym nie ma możliwości lub czasu na podłączenie smartfona do prądu. Ładowarki bezprzewodowe wytwarzają specjalne pole elektromagnetyczne, które powoduje ładowanie smartfonów – jest to ładowanie indukcyjne. Warto jednak pamiętać, że ładowarki bezprzewodowe nie są kompatybilne z każdym urządzeniem, przed ich zakupem należy sprawdzić zalecenia producenta. Zwykle są one w stanie ładować nowoczesne smartfony, które mają zamontowane specjalne cewki, przechwytujące sygnał ładowarki.