stomatolog, denrtysta

Proteza na implantach – wygoda i komfort

Udostępnij na

Wraz z wiekiem może pogarszać się stan uzębienia, co wiąże się nie tylko z kwestiami czysto praktycznymi, ale również estetycznymi. Obecna medycyna z zakresu stomatologii posiada sposoby, które mogą skutecznie poprawić taką sytuację w bardzo wielu zakresach. W przypadku braku uzębienia można między innymi zastosować rozwiązanie, jakim jest proteza na implantach.

Proteza na implantach cena

Profesjonalny gabinet dentystyczny to nie tylko stomatologia zachowawcza i profilaktyka, ale również protetyka stomatologiczna i implantologia, które mają za zadanie przywrócić pełne uzębienie i tym samym poprawić jakość życia osób, których ten problem dotyczy. Sztuczne uzębienie można uzupełnić zarówno w całości, jak i w postaci pojedynczych zębów. W tym celu stosuje się sztuczną szczękę bądź implanty.

Protezy na implantach to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w przypadku osób, którym brakuje jednego bądź kilku zębów, ale takie rozwiązanie można również zastosować w przypadku braku pełnego uzębienia. Jest ono znacznie bardziej komfortowe niż tradycyjne sztuczne szczęki.

Proteza na implantach cenę ma adekwatną do zastosowanych materiałów. Wlicza się w nią między innymi ilość implantów oraz to, z jakiego materiału zostały wykonane.

Szczęka na implantach cena

Jeśli chodzi o szczęka na implantach cena może być nieco wyższa od ruchomej, pełnej szczęki z akrylu, która bardzo często wywołuje duży dyskomfort, ale jest to zdecydowanie inwestycja, która znacznie wpływa na jakość życia – nie tylko stabilniej się trzyma, ale również pozwala na dietę bogatą w twardsze warzywa i owoce.

W celu założenia pełnej szczęki na implantach konieczne jest zastosowanie co najmniej dwóch sztucznych korzeni, czyli tzw. implantów. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o to, że będzie ona niestabilna i niewygodna.

Jak wygląda zabieg zakładania protezy na implantach?

Zabieg ten wymaga założenia odpowiedniej ilości sztucznych korzeni, które wyglądem przypominają nieduże śrubki. Najczęściej są one wykonane z tytanu i to na nich następnie mocuje się sztuczne zęby. Ilość implantów uzależniona jest od braków w uzębieniu, a w przypadku pełnej protezy zaleca się zastosowanie co najmniej dwóch.

Nie jest to zabieg, który wykona się podczas jednej wizyty, ponieważ składa się on z kilku etapów. Zanim zostaną założone zęby, niezbędne jest dokładne zagojenie ran po założonych implantach. Sam implant zakłada się około pół godziny. Skorzystanie z usług profesjonalnego gabinetu sprawia, że zabieg przebiega szybko i sprawnie.