przyłbice ochronne, maseczki

Przyłbice ochronne na twarz

Udostępnij na

Przyłbica ochronna na twarz to rodzaj zabezpieczenia, które chroni usta, nos oraz oczy. Jest to przezroczysta osłona, wykonana z lekkiego tworzywa. Posiada regulowaną przepaskę umożliwiającą założenie jej na głowę.

Gdzie przyłbice ochronne znalazły zastosowanie?

Przyłbice są przeznaczone do ochrony przed zakażeniem drogą kropelkową oraz rozpryskami cieczy, odpryskami ciał stałych i opiłkami metali. Ich popularność wzrosła od czasu ogłoszenia pandemii. Używają ich lekarze oraz pielęgniarki w placówkach służby zdrowia i gabinetach stomatologicznych.

Przyłbicę ochronną na twarz nosi się również w gabinetach kosmetycznych, laboratoriach, sklepach i wszystkich tych miejscach, gdzie pracownicy mają kontakt z dużą liczbą klientów.

Przyłbice bhp mogą być montowane do hełmów ochronnych oraz noszone z okularami ochronnymi. Jest to idealna ochrona przed zagrożeniami mechanicznymi. Dostępne są różne modele przyłbic, przeznaczone do konkretnego stanowiska pracy.

Przyłbice ochronne na twarz znalazły zastosowanie w takich branżach jak prace instalacyjne, spawalnictwo, w leśnictwie oraz w ogrodnictwie.

Jakie zalety mają przyłbice ochronne?

Jest to pełna ochrona na twarz, która umożliwia komfortową pracę i bezpieczne poruszanie się po terenie. W okresie pandemii, przyłbice ochronne na twarz zaczęto używać zamiennie z maseczkami. Obecnie maseczka zasłaniająca usta i nos to podstawowa ochrona, a przyłbica powinna być używana łącznie z nią. Taki zestaw to pełna ochrona przed zakażeniem drogą kropelkową, wywołanym bakteriami i wirusami.

Przyłbice bhp są wielokrotnego użytku i można je czyścić płynem do dezynfekcji na bazie alkoholu. Ich konstrukcja umożliwia pracę w okularach i zapewnia pełną widoczność. Nie ograniczają ruchów i łatwo je dopasować do obwodu głowy.

Przyłbica ochronna na twarz to wygodna osłona, którą można zdjąć bez dotykania twarzy rękami. Ma to duże znaczenie w okresie wzmożonej zachorowalności na koronawirusa.

Jakie są rodzaje przyłbic ochronnych?

Konkretne modele przyłbic mają na celu zapewnienie ochrony oraz komfortu pracy przy konkretnych czynnościach. Przyłbice chroniące przed zakażeniem są nieco inne, niż przyłbice spawalnicze. Posiadają prostą konstrukcję i są dużo tańsze

Zadaniem przyłbic spawalniczych jest ochrona i zabezpieczenie bhp podczas prac spawalniczych, w niskich i wysokich temperaturach. Można je używać łącznie ze sprzętem służącym do ochrony układu oddechowego, oraz okularami goglami. Są one wykonane z odpornych materiałów wysokiej jakości.