płytki, remont, płytki naścienne

Quintessenza płytki – czy warto je kupić?

Udostępnij na

W obecnych czasach można zakupić świetnej jakości płytki ceramiczne. Dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Najlepiej postawić na renomowanego producenta. Okazuje się, że Quintessenza Ceramiche to świetny wybór, jeśli mowa o płytkach oraz kaflach. Warto zapoznać się z ofertą tej włoskiej marki. W atrakcyjnej cenie można wykończyć każdą przestrzeń mieszkalną.

Quintessenza płytki

Warto na samym początku dowiedzieć się, czym jest płyta ceramiczna. Okazuje się, że mowa tutaj o cienkich kaflach o przyjętych grubościach od 5 do 30 milimetrów. Najistotniejszą ich zaletą jest to, że są to produkty naturalne, które są bardzo cenione w obecnych czasach. Przez to są to płytki hipoalergiczne. Do ich produkcji stosuje się glinę, piasek, tlenki barwiące, a ponadto mineralne dodatki. Warto wiedzieć o tym, że terakota to płytki zrobione z czystej gliny o drobnym ziarnie. Przeważnie ich barwa to brąz. Powierzchni natomiast jest szkliwiona, gładka lub fakturowana. Dostępna jest w macie bądź półmacie. Warto wiedzieć o tym, że płytki tego typu wyróżniają się wytrzymałością, niską nasiąkliwością a ponadto odpornością na drobne uszkodzenia. Co istotne, do użytku zewnętrznego trzeba wybrać takie, które są mrozoodporne z zachowaniem właściwej długości pomiędzy płytkami. Świetnym wyborem są oczywiście płytki Quintessenza Ceramiche, które można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Ich cena nie jest wysoka, co jest kwestią priorytetową dla wielu klientów.

Kafle Quintessenza

Kafelki ceramiczne od włoskiego producenta są od wielu lat cenione, również w Polsce. Wyróżnia je nowoczesny, wyrafinowany, a ponadto charakterystyczny styl z dbałością o każdy szczegół ceramicznej tradycji. Trzeba wiedzieć, że dostępna jest szeroka oferta mozaik, a ponadto płytek w niewielkim formacie. Z tego powodu ten włoski producent płytek jest popularny praktycznie na całym świecie. W obecnych czasach bardzo cenione są wnętrza szyte na miarę. Każdy produkt włoskiego producenta jest indywidualnie dopasowany do oczekiwań inwestora. Quintessenza Ceramicha dba o to, żeby wnętrza, w których się mieszka, były komfortowe, funkcjonalne oraz piękne. Z tego powodu warto zakupić płytki oraz kafle tej marki. Są one bardzo wytrzymałe oraz bardzo łatwe w czyszczeniu, co jest kwestią priorytetową dla wielu ludzi.