panele na ścianę, panele 3d

Szybka metamorfoza mieszkania – jak zrobić to dobrze?

Udostępnij na

Panele ścienne 3d to prosty i jednocześnie bardzo efektowny sposób na wprowadzenie koloru do mieszkania. Kasetony mają również jeszcze jedną zaletę. Przestrzenna budowa optycznie powiększa pomieszczenie. Jak wybrać kasetony 3d na ścianę, które dodadzą uroku każdemu wnętrzu?

Panele ścienne 3d – co to jest?

Kasetony 3d na ścianę to cienkie płyty, które mają przestrzenną konstrukcję. Mogą być wykonane z płyty MDF, gipsu, drewna czy pianki poliuretanowej. Chętnie wybierane są również kasetony 3d na ścianę tapicerowane, które są idealne do sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecinnego.

Kasetony na ścianę mają bardzo różnorodne wzory. Można wybierać wśród klasycznych kwadratów, prostokątów czy modnych heksagonów. Poszczególne płyty są zdobione w oryginalne wzory. Można ułożyć fale, trójkąty czy plastry miodu.

Dużą zaletą paneli 3d jest możliwość samodzielnego malowania. Dzięki temu można stworzyć kompozycję jednobarwną lub w kilku kolorach. Aranżację można dopasować do każdego wnętrza.

Gdzie sprawdzi się trójwymiarowa ściana?


Kasetony 3d na ścianę pięknie będą się prezentowały w pokoju dziennym. Można wykorzystać je na ścianie, na której znajdzie się telewizor. Wybierając panele ścienne 3d w eleganckich szarościach można połączyć je z drewnianymi lamelami. Takie wnętrze będzie niesamowite!

Do małego salonu koniecznie trzeba wybrać panele 3d w jasnych kolorach. Geometryczne wzory sprawdzą się w mieszkaniach nowoczesnych. Heksagony idealnie wpiszą się w klasyczny wystrój, a panele trójkątne będą pasowały do każdego wystroju.

Warto pamiętać, że układając panele ścienne 3d w małym wnętrzu warto wykorzystać ich przestrzenny charakter do optycznego powiększenia przestrzeni. Wzór, który będzie przypominał tunel, da iluzję dużego, przestronnego pokoju.

Panele ścienne 3d to również interesująca propozycja do przedpokoju. W miejscu, gdzie chcemy optycznie powiększyć ścianę można wykorzystać kasetony z gipsu lub lekkie płyty poliuretanowe. Kasetony tapicerowane będą idealne, by wykorzystać je nad siedziskiem, na którym siadamy ubierając się. Ściana będzie wyglądała elegancko i jednocześnie będzie przyjemna w dotyku.

Kasetony na ścianę to prosty i stosunkowo niedrogi sposób na odświeżenie wnętrza. Można je wykorzystać na jednej ścianie, a mieszkanie stanie się gustowne, nowoczesne i jedyne w swoim rodzaju.