kupno mieszkań za gotówkę

Skup mieszkań za gotówkę – czy warto?

Udostępnij na

Skup mieszkań za gotówkę to łatwy i szybki sposób na to, aby sprzedać nieruchomość. Jak to działa i kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Kupimy Twoje mieszkanie – jak to działa?

W dzisiejszych czasach sprzedanie nieruchomości nie jest łatwe. Po drodze można natrafić na bardzo wiele trudności, które mogą skutecznie utrudnić proces sprzedaży. Trzeba załatwić przy tym mnóstwo skomplikowanych formalności, co dodatkowo wydłuża całą procedurę. Wiadomo, że chcemy też na tym zarobić, dlatego znalezienie odpowiedniego nabywcy wcale nie jest takie łatwe, jak można byłoby przypuszczać. Jeżeli zależy na tym, żeby szybko spieniężyć nieruchomość, bo potrzebna jest nam gotówka, skup mieszkań to bardzo dobre, korzystne rozwiązanie.

Jak to działa?

Wystarczy, że na stronie firmy wypełnimy formularz, następnie ustalamy spotkanie z rzeczoznawcą, który proponuje cenę. Jeżeli zgodzimy się na proponowane warunki, wówczas błyskawicznie zostaje przygotowana umowa i pieniądze trafiają na konto lub do ręki sprzedającego. To bezpieczne, legalne rozwiązanie, które umożliwia naprawdę szybkie pozbycie się nieruchomości. Kto za tym stoi? To nie jest typowe pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, bo wymagane jest posiadanie bardzo dużych pieniędzy. Skup mieszkań za gotówkę zazwyczaj oferują biznesmeni, którzy inwestują w nieruchomości, odnawiają je i sprzedają lub wynajmują.

Czy to na pewno się opłaca?

Chociaż może się wydawać, że współpraca z firmą skupującą mieszkania jest ostatnią deską ratunku, nie do końca tak to wygląda. Ceny oferowane przez skupy wprawdzie nie należą do najwyższych, jednak nie tracimy na takiej współpracy dużo. Zazwyczaj ceny są niższe o około 10%, niż otrzymalibyśmy na wolnym rynku. Co więcej, procedura sprzedaży mieszkania w tym wypadku jest szybka i prosta, co także trzeba wziąć pod uwagę. Trzeba po prostu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy szybką gotówkę do ręki, czy chcemy na mieszkaniu zarobić. Czasami cierpliwość popłaca, jednak nie każdy ma czas na to, żeby czekać 2 lata, aż znajdzie się odpowiedni nabywca. Czy to się opłaca? Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, bo dużo zależy od tego, jakie mamy potrzeby i oczekiwania. Czasami lepiej uzbroić się z cierpliwość, innym razem warto postawić na jedną kartę i załatwić sprawę sprzedaży od ręki.