kasetony

Sposób na nowoczesną ścianę w mieszkaniu

Udostępnij na

Eleganckie wnętrze nie może być nudne. Warto zacząć aranżację od ścian pomieszczenia, by znaleźć rozwiązania, które wprowadzą życie i ciekawe elementy dekoracyjne do pomieszczenia. Jak zaaranżować ściany, które pozwolą na uzyskanie mieszkania z fantazją i nowoczesnego?

Ekstrawagancki pomysł

Panele ścienne 3d wzbudzają duże zainteresowanie. Udekorowanie nimi ściany gwarantuje, że mieszkanie będzie niebanalne, a u znajomych na pewno nie znajdziemy takiej samej aranżacji.

Kasetony 3 d warto zamontować na ścianie, na która najczęściej patrzymy, która jest widoczna z każdego miejsca w salonie. Warto wybrać ścianę, przy której postawimy sofę, czy na której zawiesimy telewizor.

Trzeba pamiętać, że panele 3d nie muszą zdobić całej ściany. Bardzo efektownie wyglądają, gdy znajdują się tylko na wybranym elemencie ściany. Kasetony 3d heksagonalne można ułożyć jak wielki plaster miodu tuż pod sufitem. Kasetony 3d w kształcie fal można puścić przez środek ściany, a prążki umieścić w pobliżu drzwi, na krótkiej ścianie, której proporcje nas nie zadowalają.

Sposób ułożenia paneli 3d zależy wyłącznie od preferencji właścicieli mieszkania. Warto jednak wiedzieć, że panele to nie tylko dekoracja. Kasetony 3d tapicerowane mogą posłużyć za zagłówek łóżka, panele z płyty MDF mają właściwości akustyczne, a panele 3d z poliuretanu są odporne na wilgoć.

Panele 3d nie muszą być zamontowane wyłącznie na ścianach. Świetnie również sprawdzi się sufit. Ich przestrzenna budowa sprawi, że mieszkanie będzie wydawała się wysokie i przestronne. Kasetony 3d na suficie mogą zakrywać całą powierzchnię lub tylko niewielką część.

Bardzo ciekawie na suficie wyglądają panele 3d ażurowe, które zostaną podświetlone. Efekt jest niesamowity. Kasetony 3 d betonowe sprawdzą się w mieszkaniach loftowych, w których króluje minimalizm. Beton w swojej kolorystyce jest surowy i jednocześnie bardzo elegancki. Sufit będzie wyglądał niebanalnie.

Jak zamontować panele 3d?

Panele ścienne 3d montujemy na ścianie, która została wyczyszczona z pyłów i innych elementów mogących wpłynąć na przyczepność kleju. Ściana nie musi być wyrównana, gdyż w szczeliny wejdzie klej. Wcześniej należy zagruntować powierzchnię, co pozwoli na uzyskanie chropowatej powierzchni. Przyczepność kleju będzie dużo lepsza.

Panele 3d montujemy za pomocą tak zwanych ”placków”. Boki kasetonów należy wcześniej wyfrezować, by idealnie łączyły się z kolejnym panelem. Łączenia wyrównujemy gipsem oraz szlifujemy papierem ściernym. Jest to sposób na uzyskanie idealnie dopasowanej powierzchni.