remont

Modne i stylowe kasetony sufitowe dla każdego

Udostępnij na

Oryginalne kasetony sufitowe cenione są nie tylko za walory praktyczne, ale również za walory estetyczne, dlatego też coraz częściej są wykorzystywane jako atrakcyjne wykończenie wnętrz. Olbrzymia popularność kasetonów sufitowych i ściennych wynika nie tylko z bardzo atrakcyjnej ceny, ale również z prostego montażu, z którym bez żadnego większego problemu poradzą sobie nawet osoby początkujące.

Szeroka i różnorodna oferta

Producenci oferują bardzo wiele modele kasetonów sufitowych i ściennych, dzięki czemu można je śmiało wykorzystać praktycznie w każdych wnętrzach. Eleganckie panele sufitowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Przebierać można nie tylko w różnorodnych wzorach i rozmiarach, ale również materiałach. Osoby, które nie wiedzą, na jakie panele sufitowe postawić, zawsze mogą skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy lub projektanta wnętrz.

Moda na tłoczone kasetony sufitowe

W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją kasetony tłoczone, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Są to nie tylko najprostsze, ale również najtańsze rodzaje kasetonów, które sprawdzą się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach wnętrz.

Tłoczone kasetony najczęściej wykonane są ze spienionego polistyrenu i wyróżniają się niewielką grubością, zwłaszcza jak zwróci się uwagę na konkurencyjne rozwiązania. Kasetony tego typu klei się na styk, a wzory są bezpośrednio wytłoczone na styropianie. Najlepszymi parametrami użytkowymi może pochwalić się styropian ekspandowany ESP, który w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych.

Eleganckie kasetony wtryskowe

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także piękne kasetony ścienne wtryskowe, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. Kasetony tego typu mogą pochwalić się bardzo szeroką ofertą wyrazistych wzorów i różnorodnych kolorów, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza.

Znakiem charakterystycznym kasetonów wtryskowych jest ich grubość. Niektóre modele mogą mieć nawet 30 mm grubości. Jeżeli chodzi o sam montaż, to najlepszym wyborem są kasetony ścienne i sufitowe z wygodną zakładką. Ten niewielki dodatek nie tylko znacząco ułatwia i przyśpiesza montaż, ale również sprawia, że cały sufit prezentuje się bardzo efektownie.

Dla wielu osób olbrzymią zaletą kasetonów wtryskowych jest to, że nie trzeba eliminować szczelin, które pojawiają się przy powyżej opisanych kasetonach tłoczonych. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla kasetonów ekstrudowanych.