prąd, SEP, uprawnienia SEP

Uprawnienia elektryczne G1

Udostępnij na

Na rynku pracy każdego dnia pojawia się wiele zleceń dla osób, które specjalizują się w zawodzie elektryka. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na naukę tego zawodu. Jest to zajęcie niezwykle ciekawe oraz perspektywiczne, a ponadto dobrze płatne. Specjaliści, którzy zajmują się realizacją prac elektrycznych zawsze będą potrzebni, ze względu na ilość tworzących się nieustannie projektów. Osoby, które na co dzień pracują w takim zawodzie ciągle dbają o rozwój swoich kompetencji. Jest to niezwykle ważne, aby pozostać konkurencyjnym na rynku pracy. W zwiększaniu kompetencji w tym zakresie pomagają szkolenia SEP, czyli szkolenia organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Czym jest szkolenie SEP G1, jakie uprawnienia można uzyskać dzięki takiemu szkoleniu i dlaczego warto wziąć w nim udział? Odpowiedzi na wszystkie wyżej postawione pytania poznasz w tym artykule.

Szkolenie SEP G1 – co to jest?

Szkolenie SEP G1 potocznie określa się kursem elektryka. Udział w takim szkoleniu daje możliwość zdania egzaminu uprawniającego do wykonywania zawodu elektryka. Uprawnienia G1, które potocznie określa się jako uprawnienia elektryczne umożliwiają eksploatację oraz dozór urządzeń oraz instalacji elektroenergetycznych. Posiadając takie uprawnienia można robić to w pełni legalnie.
W szkoleniu SEP G1 najczęściej biorą udział osoby, które specjalizują się w zawodzie elektryka, jednak potrzebują dodatkowych uprawnień, aby móc świadczyć bardziej kompleksowe usługi dla swoich klientów. Szkolenie to jest również bardzo popularne wśród osób, które dopiero poszukują swojej ścieżki zawodowej. Większość młodych ludzi zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że zawód elektryka jest bardzo przyszłościowy, ciekawy oraz dobrze płatny, więc biorą oni udział w kursie elektryka w nadziei na zdobycie wymarzonego zawodu.

Dlaczego warto posiadać uprawnienia SEP do 1kv?

Nieustanny rozwój wymusza na właścicielach wielkich przedsiębiorstw poszukiwania specjalistów z zakresu szeroko pojętej elektroenergetyki. W związku z tym warto posiadać uprawnienia elektryczne, aby móc przyjmować ciekawe i dobrze płatne zlecenia. Uprawnienia G1 są niemalże gwarancją stałego zatrudnienia, ponieważ posiadając takie kompetencje stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Zleceniodawcy zazwyczaj poszukują osób, które świadczą kompleksowe usługi z danej dziedziny, dlatego w przypadku zawodu elektryka warto rozwijać swoje kompetencje.