dentysta, stomatolog

Wybielanie zębów u dentysty

Udostępnij na

Domowe sposoby na wybielanie zębów są teraz na topie i niemalże wszyscy chętnie z nich korzystają, jednakże praktycznie nigdy nie gwarantują one stuprocentowej skuteczności, a nierzadko w ogóle nie są efektywne, o czym powie pacjentowi każdy dentysta Łask. Te metody nie tylko nie działają, ale często bywają szkodliwe. Jeżeli więc wybielanie zębów ma być i bezpieczne, i skuteczne, zabieg koniecznie trzeba przeprowadzić u dentysty. A jak się do niego przygotować? Jak wygląda proces postępowania przed zabiegiem?

Etap 1 – wywiad lekarski

Zabieg zawsze rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna część zabiegu. Stomatolog Łask musi wyciągnąć od pacjenta jak najwięcej informacji na temat stanu jego zdrowia i zapoznać się dokładnie z typem jego uzębienia i kondycją całej jamy ustnej, by mu pomóc w osiągnięciu idealnego koloru szkliwa i jednocześnie temu szkliwu nie zaszkodzić. W pewnych przypadkach wybielanie staje się bowiem niemożliwe do przeprowadzenia.

Żaden profesjonalny dentysta Pabianice nie podejmie się wykonania tego zabiegu u pacjenta cierpiącego na poważną i zdiagnozowaną nadwrażliwość zębów, mającego w danym momencie problemy z próchnicą lub chorującego na paradontozę. Innym przeciwwskazaniem do wybielania szkliwa jest np. ciąża. Zabiegu nie przeprowadza się też u osób, które nie mają jeszcze szesnastu lat.

Etap 2 – higienizacja

Krok drugi to podstawowa higienizacja. Tak naprawdę każdy człowiek powinien się jej poddawać przynajmniej raz do roku, ale też prawie każdy dentysta Łask doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pacjenci zwykle o tej higienizacji totalnie zapominają i jej nie przeprowadzają. A jest ona bardzo ważna. Na higienizację składają się tak naprawdę dwa podstawowe zabiegi oczyszczające: skaling oraz piaskowanie. Z ich pomocą dentysta Pabianice jest w stanie usunąć w stu procentach kamień nazębny i nalot występujące na powierzchniach zębów. Wybielanie każdorazowo poprzedzone jest właśnie taką higienizacją. Bez niej nie można przejść do głównego zabiegu.

Etap 3 – wybielanie

Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego i usunięciu kamienia nazębnego oraz nalotu z zębów stomatolog Łask może już przejść do samego wybielania, czyli najważniejszej (głównej) części zabiegu. Wcześniej oczywiście ustala razem z pacjentem, jaką metodę będzie na nim stosować. Do wyboru jest już kilka takich specjalistycznych technik. Ostatnio dość dużą popularnością wśród zabiegów wybielających cieszy się przede wszystkim nowoczesna metoda Beyond.