uprawnienia elektryka, kurs SEP

Czym są uprawnienia SEP?

Udostępnij na

Uprawnienia SEP cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nadawane są przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Organizuje ono kursy i szkolenia w całej Polsce, w ramach których możliwe jest uzyskanie uprawnień SEP. Warto zatem wiedzieć, kto do takich kursów może przystąpić, do czego są potrzebne uprawnienia SEP oraz jaka jest ich cena.

Uprawnienia SEP – co to jest?

Uprawnienia SEP od dawna obowiązują w branży elektrycznej. Dziś zdecydowana większość firm działających w tej branży rekrutując pracowników na stanowiska związane z elektryką, oczekuje od kandydatów posiadania uprawnień SEP. Dlatego też cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. W znaczący sposób podnoszą pozycję na rynku pracy. Uprawnienia SEP dzielą się na trzy kategorie. Mowa tu o uprawnieniach G1, G2 oraz G3.

Podział uprawnień SEP

Jak wspomniano, uprawnienia SEP dzieli się na trzy grupy. Pierwsza to G1. Pozwalają one na eksploatację lub dozór urządzeń, instalacji oraz sieci elektroenergetycznych. Druga grupa to G2. Pozwalają one na eksploatację lub dozór urządzeń, instalacji oraz sieci cieplnych. Z kolei trzecia grupa, czyli G3 pozwala na eksploatację lub dozór urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych.

Uprawnienia SEP cena

Aby uzyskać uprawnienia SEP odbyć należy odpowiedni kurs. Po jego zakończeniu konieczne jest zdanie egzaminu. W trakcie kursu uczestnicy zapoznają się z aktualnymi informacjami dotyczącymi obowiązujących wymagań w obszarze elektryki. Dzięki temu, że kursy i szkolenia SEP organizowane są w całym kraju, to przystąpić może do nich niemal każdy. Wystarczy być osobą pełnoletnią i mieć wykształcenie minimum podstawowe. Jaka jest cena takiego kursu? Koszt to ok. 300 zł brutto.

Uprawnienia SEP do 1KV cena

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza kursy SEP do 1KV. Posiadanie uprawnień w tym zakresie znacząco podnosi kwalifikacje i ułatwia zdobycie lepszego zatrudnienia. Cena takiego kursu wynosi ok. 300 zł. Co jednak ważne, im więcej osób w nim uczestniczy, tym niższa może być jego cena.

Uprawnienia gazowe cena

Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko kursy SEP w zakresie elektryki, ale również te pozwalające na uzyskanie uprawnień gazowych. Znacznie zwiększają one możliwości na rynku pracy. Cena kursu nie jest wyższa od ceny innych kursów SEP. Dlatego wiele osób decyduje się na zdobycie uprawnień z każdej z trzech grup. Uprawnienia sep 1kv cena jest na każdą kieszeń. Warto sprawdzić tą opcje w internecie, na stronie internetowej konkretnej firmy zajmującej się organizacją szkoleń.