dentysta

Jak wybrać dobrego dentystę?

Udostępnij na

O zęby trzeba dbać systematycznie i przez całe życie. Właściwa higiena jamy ustnej i systematyczne wizyty u stomatologa sprawią, że do późnej starości będziemy mogli cieszyć się własnymi zębami.

Dlaczego warto mieć stałego dentystę?

Wizyty u stomatologa zawsze są stresujące, mimo że wiemy, iż nowoczesne metody leczenia zapewniają całkowicie bezbolesne leczenie.

Stały dentysta Kraków zapewnia pełen komfort leczenia. Przede wszystkim zna pacjenta i jego lęki, więc dzięki odpowiedniemu podejściu może zapewnić mu pełen komfort podczas wizyty. Pacjent ma do niego zaufanie, więc poziom stresu jest znacznie mniejszy. Oczywiście takie relacje nie nawiązują się podczas pierwszej wizyty (chociaż nie można tego wykluczyć), ale podczas drugiej pacjent może już dokonać wyboru.

Co na to wpływa? Przede wszystkim:
• podejście do pacjenta,
• profesjonalizm,
• wyposażenie gabinetu,
• przestrzeganie sterylności,
• recepcja i kontakt z gabinetem.

Klinika dentystyczna Kraków

Wybierając dentystę, trzeba najpierw sprawdzić co oferuje klinika dentystyczna Kraków, w której pracuje. Najważniejsze jest wyposażenie gabinetów w nowoczesny sprzęt. W dalszej kolejności warto zapoznać się z ofertą usług, która im szersza, tym lepiej. Mamy wtedy pewność, że w razie bardziej skomplikowanego przypadku, pomogą stomatolodzy z pokrewnych specjalizacji.

Dobry stomatolog Kraków, to profesjonalista w swojej dziedzinie. Potrafi pacjentowi w przystępny sposób przedstawić poszczególne etapy leczenia, przedstawić ewentualne alternatywy i efekty oraz konsekwencje przerwania leczenia, decyzję zawsze pozostawia pacjentowi.

Dobry dentysta Kraków nawet podczas pierwszej wizyty umie nawiązać pozytywne relacje z pacjentem. Sprzyjają temu spokój, uśmiech oraz przystępne wyjaśnianie problemów zdrowotnych planowane metody leczenia. Takie podejście wzbudza zaufanie pacjenta, który wie co go czeka i poziom stresu spada.

Wyposażenie ma znaczenie

Dobra klinika dentystyczna Kraków posiada nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Dzięki temu podczas wizyty można od razu wykonać zdjęcie RTG, USG lub inne konieczne badania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba szukać innego gabinetu.

Stomatolog Kraków powinien mieć gabinet wyposażony w mikroskop. Leczenie pod mikroskopem jest bardziej precyzyjne i skuteczne. Sprawą kluczową jest, by dentysta Kraków bezwzględnie przestrzegał zasad sterylności. Nie powinien też prowadzić prywatnych rozmów z asystentką, bo to rozprasza jego uwagę i zmniejsza koncentrację, a pacjent odczuwa dyskomfort..