zdrowe zęby, proste zęby

Dlaczego warto wybrać protezę na implantach?

Udostępnij na

W ostatnim czasie coraz więcej osób dba o swój uśmiech. Nie powinniśmy zapominać o tym, że jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli będziemy bardziej zadbani, na pewno inne osoby będą nas odbierały zupełnie inaczej. Atrakcyjny uśmiech może nam pomóc w wielu dziedzinach życia, ale przede wszystkim sprawi, że staniemy się bardziej pewni siebie. Zatem w jaki sposób o niego zadbać?

Coraz chętniej wybierana szczęka na implantach cena

Na pewno musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku wielu osób w podeszłym wieku, zęby nie są już takie trwałe i jest ich mało. Jest to zjawisko normalne, ponieważ z biegiem lat nasz uśmiech się zmienia, z powodu zaawansowanego wieku zęby mogą kruszyć się, wypadać lub też możemy mieć problem z różnymi chorobami w jamie ustnej, które także osłabią nasze zęby. Nie warto jednak się tym zbytnio przejmować, ponieważ nowoczesna stomatologia może sprawić, że nawet w podeszłym wieku nasz uśmiech będzie doskonały. Wystarczy jedynie zaufać protetykowi i wybrać dla siebie odpowiednią protezę. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się protezy na implantach. Wbrew pozorom nie jest to zbyt drogie rozwiązanie, a z pewnością proteza na implantach jest najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Cena protezy na implantach jest w dużej mierze uzależniona od tego, ile materiału zużyjemy. Jeżeli chcemy przykładowo zdecydować się na całą szczękę, tutaj kwota może wynosić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na pewno szczęka na implantach cena jest najwyższa, jednak można zdecydować się na pojedyncze implanty.

Pojedyncza proteza na implantach cena

Zdecydowanie powinniśmy pamiętać o tym, że proteza na implantach cena jest znacznie niższa, niż w przypadku gdy wykonujemy całą szczękę. Bardzo często osoby w podeszłym wieku mają jeszcze kilka swoich zębów i wielu stomatologów w tym przypadku nie zaleca ich wyrywania. Jeżeli są to zęby zdrowe, nie ma tak naprawdę potrzeby ich usunięcia, a wielu specjalistów sądzi, że przykładowo montując wokół nich protezę uzupełniającą braki w uzębieniu, będzie ona bardziej stabilna. Bardzo ważne dla wielu osób podczas wyboru protezy jest przede wszystkim to, aby nie była ona ruchoma. W szczególności osoby młode, ale także często i seniorzy chcą poczuć się naprawdę komfortowo. To zapewni nam proteza na implantach, która będzie z nami na stałe.