Dobry dentysta

Dobry dentysta dla dziecka i dorosłego

Udostępnij na

Znalezienie dentysty, który jest kompetentny, empatyczny i ma dobre podejście do pacjenta jest często bardzo trudne. Stomatolog Wolsztyn powinien być wybierany opierając się na opiniach innych pacjentów. Szczególnie jeśli ma leczyć małego, dziecięcego pacjenta. Ważne jest zarówno podejście do małego człowieka z uśmiechem, jak i wyjaśnienie mu, po co znajduje się w gabinecie. Dzieci boją się nieznanego, często dorośli także – jeśli dentysta i rodzic odpowiednio pokierują wizytą ta może stać się nawet przyjemna dla pacjenta.

Pierwsza wizyta dziecka

Wielu rodziców zastanawia się kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta dziecka u stomatologa. Dentysta Wolsztyn zaleca by pierwsza, zapoznawcza wizyta odbywała się po wyjściu pierwszego zęba lub w okolicach pierwszych urodzin. W czasie pierwszej wizyty nie jest koniecznym zaglądanie do buzi dziecka. Stomatolog Wolsztyn przekaże rodzicom informacje jak dbać o pierwsze, mleczne zęby, aby rosły zdrowo i bez próchnicy. W jaki sposób należy je pielęgnować, oraz jakich szczoteczek i past używać. Ważnym jest, aby maluch zaczął kojarzyć gabinet jako przyjemne miejsce – gdzie jest bezpiecznie oraz roztoczona jest nad nim opieka. Można dziecku pokazać przedmioty znajdujące się w gabinecie, porozmawiać o temacie wad zgryzu, stosowaniu smoczków butelek czy ssaniu palca przez dziecko. Dzięki temu zarówno dziecko oswoi się z wizytami u dentysty jak i rodzice zdobędą potrzebną, wartościową wiedzę. Zdarza się, że pierwsza wizyta dziecka jest impulsem do dbania i kontroli stanu uzębienia rodziców.

Klinika dentystyczna wolsztyn – przystosowanie do dziecięcego pacjenta

Dentysta Wolsztyn często po zakończonej sukcesem wizycie małego pacjenta ofiarowuje mu mały podarek, naklejkę, lizaka pozbawionego cukru czy nawet małą zabaweczkę. Wszystko to, ma na celu stworzenie przyjemnej atmosfery, gdyby w przyszłości zaszła konieczność przeprowadzania zabiegów dentystycznych w małej buzi. Klinika dentystyczna Wolsztyn wyposażona może być w kącik zabaw dla dzieci – malowanki o tematyce dentystycznej, zabawki w kształcie zębów. Wszystko to oswaja dzieci z tematyką dbania o zęby. Część klinik oferuje także monitory wyświetlające bajki w czasie przeprowadzania leczenia – uspokaja to dziecko i jednocześnie pozwala na szybszą pracę stomatologa. Ważnym jest, aby dziecko nie bało się wizyt u dentysty. Nie powinno się zatem specjalistą straszyć, nawet w dobrym celu, na przykład, aby dziecko umyło zęby. Dzieci są specyficznym pacjentem, ich zęby są małe i wymagają dużej dokładności przy leczeniu.