Piaskowanie zębów

Piaskowanie – zabieg stomatologiczny dla czystych i zdrowych zębów

Udostępnij na

Systematyczne czyszczenie zębów w domu nie zawsze jest w stanie powstrzymać rozwój płytki i kamienia nazębnego. Warto wtedy udać się do gabinetu stomatologicznego, by skorzystać z usługi higienizacji, w skład której wchodzi piaskowanie zębów.

Czym jest piaskowanie zębów?

Zabieg piaskowania zębów to procedura higienizacji zębów, której celem jest oczyszczenie ich z osadów, płytki i kamienia nazębnego.

Do zabiegu stosuje się specjalne urządzenia – piaskarki, które natryskują na zęby wodę zmieszaną z piaskiem dentystycznym. Wysokie ciśnienie i dodatek ścierniwa – piasku powodują, że możliwe jest szybkie i skuteczne oczyszczenie nawierzchni zębów.

Osobom chcącym odwiedzić gabinet lub centrum stomatologiczne Szczecin może zaoferować jedne z najlepszych punktów, w których można wykonać tę procedurę.

Kiedy warto wykonać zabieg piaskowania u stomatologa?

Zabieg piaskowania jest polecany dla każdego pacjenta, u którego pojawiają się określone objawy.

Wskazania do zabiegu:

  • widoczna płytka i kamień nazębny
  • picie dużej ilości herbaty, kawy
  • palenie papierosów
  • stłoczenia zębów utrudniające ich czyszczenie
  • przed założeniem aparatu ortodontycznego

Piaskowanie zębów – efekty zabiegu

Po piaskowaniu zęby stają się jaśniejsze i gładsze, ale również zdrowsze, ponieważ usunięta z nich płytka i kamień mogą przyczyniać się do rozwoju próchnicy, chorób dziąseł.

Pacjenci udający się do specjalisty jak dentysta Szczecin czy w innym mieście często korzystają wtedy z dodatkowych procedur – skalingu, czyli usuwania kamienia, a także lakierowana, które zabezpiecza powierzchnie zębów.

Jak często korzystać z piaskowania zębów?

Zaleca się, aby zabieg wykonywać co około 6 miesięcy, natomiast w przypadku osób mających zęby stłoczone, pijących dużo herbaty i kawy, nawet co 3 miesiące.

Dokładne informacje o terminie przekaże stomatolog Szczecin to miasto, w którym zabieg ten dostępny jest w wielu gabinetach.

Gdzie można wykonać zabieg piaskowania?

Osobom chcącym odwiedzić gabinet lub centrum stomatologiczne Szczecin może zaproponować szeroką gamę ofert. Są to także placówki, gdzie można skorzystać z omawianej procedury – higienizacji zębów.

Piaskowanie może wykonać tylko prywatny dentysta Szczecin i inne miasta nie mają gabinetów mających podpisaną umowę z NFZ, gdzie można wykonać zabieg na fundusz, ponieważ nie jest on refundowany.

Za zabieg w gabinecie prywatnym stomatolog Szczecin najczęściej pobiera opłatę w wysokości 150-250 złotych. Dokładne cenniki można znaleźć na stronach gabinetów dentystycznych w Szczecinie.