Gabinet stomatologiczny przyjazny

Gabinet stomatologiczny przyjazny dla pacjentów

Udostępnij na

Mało jest osób, które zaliczają wizytę u stomatologa do przyjemnych chwil w swoim życiu. Większość obawia się tej wizyty i są mniej lub bardziej zestresowani już przy samym umawianiu terminu wizyty, a co dopiero przekraczając próg gabinetu.

Umówienie wizyty

Pierwszym krokiem w kierunku odbycia wizyty stomatologicznej jest umówienie się na nią. Zwykle można zrobić to na kilka sposobów, z których pacjenci najbardziej lubią wybór dnia i godziny i zarezerwowanie wizyty jednym kliknięciem przez Internet. Zazwyczaj można także zadzwonić do rejestracji i umówić się w ten sposób. Im więcej sposobów na umówienie się, tym pacjenci będą bardziej zadowoleni. Najważniejsze to pamiętać o odwołaniu wizyty, jeśli nie można się na niej pojawić, w ten sposób daje się szansę na skorzystanie z tego terminu innemu pacjentowi.

Recepcjonistka na medal

Recepcja lub rejestracja medyczna to specyficzne miejsce. Jest to inne miejsce niż recepcja w hotelu czy u fryzjera. Do gabinetu stomatologicznego przychodzą pacjenci zestresowani, nieraz z bólem, oczekujący szybciej i fachowej pomocy, dlatego trzeba przyjąć ich z empatią i zrozumieniem. Nie jest to zadanie wyłącznie lekarza, ale także osób pracujących w rejestracji, które witają pacjenta w danej placówce i wiele od nich zależy jeśli chodzi o wizerunek firmy.

Dentysta – cechy charakteru

Oprócz dobrego wykształcenia i doświadczenia zawodowego oraz chęci ciągłego dokształcania się i bycia na bieżąco z nowinkami ze świata medycyny, dobry dentysta posiada pewne cechy charakteru, które są niezbędne do takiej pracy. Na pewno do takich cech należy empatia i zrozumienie, że pacjent się boi i odczuwa stres. W końcu ta wizyta nie należy do najprzyjemniejszych, pomimo szeregu dostępnych znieczuleń. Dobry dentysta wykazuje cierpliwość, kiedy pacjent zadaje pytania. W końcu chodzi tutaj nieraz o duże pieniądze i wszelkie wątpliwości pacjenci muszą zostać wyjaśnione i rozwiane. Pacjent musi obdarzać swojego lekarza zaufaniem.

O dobrym lekarzu

Dentysta poznań to lekarz godny zaufania, który pomoże w potrzebie. Dentysta wolsztyn posiada gabinet przyjazny pacjentom. Stomatolog poznań umożliwia zapisanie się na wizytę na różne sposoby. Dentysta poznań to miejsce, gdzie recepcjoniści są mili i profesjonalni. Stomatolog poznań wykazuje ogromną cierpliwość dla dzieci i dorosłych. Dentysta wolsztyn przyjmie pacjenta z bólem zęba jeszcze tego samego dnia. Czasem zdarzają się opóźnienia w godzinach przyjęć, ale jest to zrozumiałe, ponieważ lekarz chce każdemu pomóc jak najlepiej.