dentysta, stomatolog

Ile kosztuje implant zęba w Szczecinie?

Udostępnij na

Szukając sposobu na zastąpienie jednego lub kilku utraconych zębów, warto wziąć pod uwagę opcję wszczepienia implantów stomatologicznych. Implanty zapewniają długotrwałe korzyści i w większości przypadków idealnie się przyjmują. Sprawdźmy, jaka jest cena implantów zębów w Szczecinie.

Implanty zębów Szczecin

W dzisiejszych czasach implanty zębów Szczecin uważane są powszechnie za standard opieki stomatologicznej. Bez wątpienia jest to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań protetycznych, mających na celu uzupełnienie braków zębowych. Jak więc wygląda implant stomatologiczny? Jest to śruba chirurgiczna umieszczana w kości szczęki lub żuchwy. Aby implant mógł zrosnąć się z kością, potrzeba kilku miesięcy. Zadaniem implantu zęba jest pełnienie funkcji zastępczej dla korzenia utraconego zęba. Oczywiście całość uzupełni następnie korona protetyczna, która zostanie dopasowana do implantu zębowego. Implanty zębów Szczecin wykonane są z tytanu. Dzięki temu integrują się z kością i nie są odbierane przez organizm jako ciało obce.

Implanty zębów cała szczęka cena Szczecin

Utrata zębów to przede wszystkim problem estetyczny. Niestety istnieje o wiele poważniejszy problem, którym jest upośledzenie wielu funkcji. Jednym z najlepszych wyborów w takiej sytuacji są implanty zębowe. Jednakże koszt za implanty zębów cała szczęka cena Szczecin uzależniony jest od kilku czynników.

Na cenę implantów zębowych wpływa wiele czynników. Do jednych z nich należy materiał, z jakiego zostaną zrobione. Implanty zębów cała szczęka cena Szczecin to głównie tytanowe implanty oraz implanty cyrkonowe. Oczywiście rodzaj implantu jest głównym czynnikiem, ale na cenę wpływa także to, jaki zostanie wykorzystany system implantologiczny. Systemy te różnią się zarówno ceną, jak i kształtem. Duże znaczenie ma także rodzaj wykorzystanego tytanu oraz sposób mocowania do implantów. To, jakie rozwiązania zostaną wdrożone przez stomatologa, zależne jest przede wszystkim od analizy kości szczęki lub żuchwy oraz tego, na czym zależy pacjentowi.

Implant zęba cena Szczecin

Pojedynczy implant zęba cena Szczecin to koszt rzędu 4 tysięcy. Należy jednak mieć na uwadze, iż cena ta nie zawiera wstawienia korony oraz badań, które są badaniami wstępnymi. W przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów koszt implantu może przekroczyć 10 tysięcy złotych. Kiedy dojdzie do podniesienia dna zatoki zębowej, implant zęba cena Szczecin będzie kosztował zdecydowanie najwięcej.