szczoteczka do zębów, stomatologia, dentysta

Implanty zębów w Rzeszowie

Udostępnij na

Każdy z nas chciałby się cieszyć pięknym uśmiechem do końca życia – niestety nie zawsze jest to możliwe i przychodzi pora, gdy stajemy przed decyzją, w jaki sposób uzupełnić swoje uzębienie. Do wyboru mamy przede wszystkim dwa najbardziej popularne rozwiązania – szczękę ruchomą lub stałą, czyli implanty zębów Rzeszów.

Co to za metoda – implanty Rzeszów cena

Implanty Rzeszów to sztuczne korzenie, które w wyniku stomatologicznego zabiegu zostają na stałe zamocowane w kości szczęki. Trzymają się tam stabilnie i to na nich mocuje się sztuczne korony – dzięki temu zyskujemy wytrzymałe sztuczne uzębienie, które nie wymaga codziennego wyciągania, jak ma to miejsce w przypadku ruchomej szczęki.

Ale implanty zębów Rzeszów mają także wiele innych zalet – przede wszystkim możemy spożywać praktycznie wszystkie pokarmy i nie mamy problemu z przesuwającą się i wypadającą szczęką. Ponadto także codzienna higiena przebiega jak z naturalnym uzębieniem. Tym samym zdecydowanie podnosi się jakość i komfort naszego życia.

Implanty Rzeszów cena

Jak natomiast pod względem cenowym przedstawia się takie rozwiązanie jak implanty Rzeszów? Musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę, że wszystkie koszty związane z tym zabiegiem pokrywamy we własnym zakresie, ponieważ implanty Rzeszów cena nie są zabiegiem refundowanym. Niemniej cena może się różnić pod kilkoma względami, a wpływ mają na to takie czynniki, jak materiał, z którego wykonane są implanty, a także producent. Zdarza się również, że do wyższej ceny może przyczynić się renoma gabinetu stomatologicznego. Tak więc zdecydowanie warto porównać oferty i wybrać taką, która najlepiej wpisuje się w nasze preferencje.

Jak długo trwa zabieg wszczepienia implantów?

Zabieg wszczepienia implantów i odbudowania na nich korony to dość długi proces, który nie zakończy się na drugiej wizycie. Przede wszystkim pacjent musi mieć wykonane niezbędne badania, w tym rentgenowskie. Samo wszczepienie nie trwa długo – około 30 minut, ale potem następuje dłuższy czas rekonwalescencji, w czasie którego implant musi zrosnąć się z kością, aby następnie zamocować na nim koronę. Co istotne – także sama korona może mieć wpływ na ostateczną cenę – na przykład te wykonane z porcelany na podbudowie cyrkonowej są droższe od tych na podbudowie metalowej. Tak więc warto dokładnie skonsultować zabieg z lekarzem, aby końcowa cena nie była zaskoczeniem.