dobór protezy szczękowej

Jakie wybrać najlepsze protezy zębowe?

Udostępnij na

Protetyka Gliwice rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też w dzisiejszych czasach leczenie bezzębia stoi na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze kilka lat temu skorzystać można było wyłącznie z protez całkowitych. Obecnie można skorzystać z wielu innych metod leczenia bezzębia, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Czym wyróżniają się alternatywne metody rekonstrukcji uzębienia?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na ruchome protezy zębowe Gliwice. W dużej mierze to właśnie dzięki nim możliwe jest skuteczne leczenie nawet bardzo rozległych braków zębowych. Protezy ruchome, jak sama nazwa wskazuje wyróżniają się tym, że pacjencji mogą w każdej chwili wyciągnąć protezy z ust. Dzięki umiejętnie dobranym protezom ruchomym można odzyskać nie tylko możliwość żucia, ale również można przywrócić naturalną estetykę uśmiechu. Pamiętać należy o tym, że ruchome protezy zębowe Gliwice przenoszą siłę żucia bezpośrednio na dziąsła. Jeżeli chodzi o materiał, to w dzisiejszych czasach królują nowoczesne protezy wykonane z akrylu.

Całkowite protezy zębowe

Dobra pracownia protetyczna Gliwice może zaproponować również całkowite protezy, dzięki którym można uzyskać podobne właściwości, które oferuje zdrowe uzębienie. Współczesna protetyka Gliwice umożliwia osadzenie nowoczesnych protez na specjalnych implantach dentystycznych. Wymienione implanty zaprojektowane są w taki sposób, aby zastąpić naturalne korzenie zębów. Stałe protezy nie tylko maskują problemy z uzębieniem, ale co najważniejsze leczą również problemy, które są niewidoczne gołym okiem. Olbrzymim atutem stałych protez jest przede wszystkim to, że leczą one zanikanie kości. Wymienione wcześniej implanty przenoszą całą siłę bezpośrednio na kości, dzięki czemu są one odpowiednio obciążone.

Jak dbać o protezy zębowe?

Każda proteza zębowa wymaga oczywiście odpowiedniej troski, dzięki czemu służyć będzie nawet kilkanaście lat. Jeżeli chodzi o ruchome protezy stomatologiczne, to należy je oczywiście szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Na rynku dostępne są specjalne pasty do czyszczenia protez. Ważne jest również to, aby protezy ruchome przechowywać w odpowiednim miejscu. W ten sposób raz na zawsze zapomnieć będzie można o kłopotliwych drobnoustrojach. Jeżeli chodzi o protezy stałe, to ich pielęgnacja jest bardzo podobna do pielęgnacji zwykłych zębów.