leczenie stomatologiczne

Jakie są rodzaje stomatologii?

Udostępnij na

Stomatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się nie tylko budową zębów i przyzębia, ale również całej jamy ustnej. Współczesna stomatologia Warszawa Ochota opiera się tak naprawdę na kilku różnych specjalizacjach i działach.

Jakie są rodzaje stomatologii?

Główną specjalizacją jest oczywiście stomatologia zachowawcza, która skupia się na profilaktyce i leczeniu ubytków. Kolejnymi ważnymi działami stomatologii jest ortodoncja, endodoncja i protetyka. W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywa również estetyczna stomatologia Warszawa Ochota, która skupia się na kompleksowej kosmetyce uzębienia.

Czym wyróżnia się stomatologia zachowawcza (ogólna) z endodoncją

Jak wspomniano powyżej stomatologia zachowawcza jest główną specjalizacją stomatologiczną. Bardzo wielu pacjentów łączy ją z endodoncją. Stomatologia ogólna oferuje przede wszystkim leczenie próchnicy i uzupełnianie ubytków. Endodonta to dentysta Warszawa Ochota, który zajmuje się również wykrywaniem i leczeniem stanów zapalnych miazgi zęba. Dzięki znieczuleniom można liczyć na całkowicie bezbolesne zabiegi wypełniania. W precyzyjnym leczeniu endodontycznym wykorzystywana jest stomatologia mikroskopowa, dzięki której można liczyć na dokładne oczyszczenie i precyzyjne opracowanie kanałów. Bardzo podobną dziedziną do stomatologii zachowawczej jest periodontologia, która zajmuje się chorobami przyzębia.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest jedynie dla dzieci. Głównym zadaniem stomatologii dziecięcej jest profilaktyka i leczenie zębów mlecznych/stałych. Współczesna stomatologia dziecięca bardzo duży nacisk kładzie na zabiegi zabezpieczające uzębienie młodych pacjentów. Dentysta Warszawa Ochota może zaproponować między innymi fluoryzację albo lakowanie bruzd.

Stomatologia estetyczna

W dzisiejszych czasach z usług stomatologii estetycznej korzysta praktycznie każdy kto zwraca szczególną uwagę na kosmetykę zębów. Dobry stomatolog Warszawa Ochota może pomóc w pozbyciu się kamienia nazębnego i zaoferować wybielanie zębów. Estetyczny stomatolog Warszawa Ochota może także odbudować zęby przy użyciu specjalnych kompozytów ceramicznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także licówki, dzięki którym można korygować uzębienie. Piękny i zdrowy uśmiech jest najlepszą wizytówką każdego człowieka.