dentysta, stomatolog

Korony i mosty porcelanowe

Udostępnij na

Wszyscy cenimy piękny uśmiech, ale w przypadku braków w uzębieniu nie zawsze jest on taki, jak powinien. Na jego estetykę składają się również inne czynniki, w tym barwa zęba i jego kształt. W każdym z tych przypadków możliwe jest przywrócenie naturalnego uśmiechu, a do tego mamy dość szeroki wybór metod. Jednymi z nich są korony porcelanowe Poznań.

Czym są koronki na zęby Poznań?

Korony porcelanowe Poznań to specjalne nakładki, które mają co najmniej kilka funkcji. Służą przede wszystkim jako odbudowa zębów nieistniejących (wtedy montuje się je implantach), jako ochrona zębów z defektami, np. ukruszonych lub bardzo zniszczonych, a także w dużym stopniu mogą poprawić ząb pod względem estetycznym. Nic więc dziwnego, że są powszechnie stosowane i przynoszą wiele korzyści osobom, które je posiadają.

Korona ma postać cienkiej nakładki, którą wykonuje się na konkretny ząb po uprzednim pobraniu wycisku oraz przygotowaniu go do tego zabiegu. Może być na przykład konieczne zeszlifowanie go lub zmniejszenie, ale to kwestia, o której zawsze decyduje lekarz stomatolog.

Wskazania do zastosowania koronek

Koronki na zęby zaleca się z bardzo wielu powodów. Zakłada się je między innymi na zęby bardzo zniszczone, połamane lub te, które w wyniku leczenia kanałowego stały się martwe. Takie zęby mogą z czasem zmieniać barwę i nie wyglądają one estetycznie. Także dla delikatnych i szczególnie wrażliwych zębów po licznych zabiegach koronki na zęby Poznań mogą być prawdziwym ratunkiem. Ich założenie przebiega w kilku etapach. Są bardzo trwałe i wytrzymałe. Możliwe również są mosty porcelanowe Poznań, które stanowią połączenie kilku koron i są świetnym rozwiązaniem w przypadku większej ilości ubytków.

Rodzaje koronek

Koronki na zęby Poznań, jak i mosty różnią się przede wszystkim ze względu na rodzaj materiału, jaki został w nich zastosowany. Może być to między innymi porcelana czy koronka pełnoceramiczna lub na złocie. Tym samym różnią się one także ceną. Na różnice w kosztach wpływa także użyta technologia oraz marka producenta. Są to kwestie, o których warto dyskutować ze stomatologiem i zdecydować się na taki wybór, który będzie nas najbardziej satysfakcjonował. Warto pamiętać, że koronki i mosty porcelanowe Poznań są na tyle trwałe, że zazwyczaj wystarczają do końca życia, nie jest więc to rozwiązanie tymczasowe.