dentysta, stomatolog

Protetyka w Zduńskiej Woli

Udostępnij na

Protetyka to jedna ze specjalizacji stomatologicznych, która skupia się na wykonywaniu dostosowanych do potrzeb pacjenta uzupełnień. Wiele osób zastanawia się, czy możliwa jest proteza w jeden dzień, warto wiedzieć więc na czym polega oraz kto kwalifikuje się do zabiegu polegającego na zamocowaniu protezy.

Protetyka Zduńska Wola

Na wstępie należy zaznaczyć, że dentyści zajmujący się tworzeniem protez dla pacjentów wykonują zarówno uzupełnienia stałe, jak i ruchome. Oba rozwiązania bardzo sprawnie przyczyniają się do odzyskania sprawności szczęki. Jak wiadomo, życie z ubytkami zębowymi jest bardzo problematyczne, z tego też powodu pacjenci pozbawieni zębów decydują się coraz częściej na zabieg wykonania protezy. Warto korzystać z usług protetyków o ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku, ponieważ gwarantuje to zadowolenie z wykonanego zabiegu przez lata. Pacjenci mogą wybierać spośród wielu rodzajów materiałów, które wykorzystywane są do tworzenia protez. Najczęściej używane są takie, które jak najlepiej imitują naturalne szkliwo zębów. Warto nadmienić, że cena protezy zależy głównie od tego, z jakiego materiału jest ona wykonana. Tym samym materiałami wykorzystywanymi do protez są: akryl, nylon, porcelana, ceramika oraz metale.

Protetyka Pabianice

Jak wiadomo protetyka to bardzo szeroki wachlarz usług. Osoby poddające się zabiegom z tej gałęzi stomatologii najczęściej decydują się na wykonanie koron, czyli protez chroniących zęby przed drobnoustrojami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki nim można poprawić kształt oraz wygląd zęba. Drugą najczęściej wybieraną usługą protetyczną są licówki, które według ekspertów uważane są za najszybsze rozwiązanie w dziedzinie maskowania uszkodzeń oraz nieestetycznego wyglądu i przebarwień, które widoczne są na powierzchni zęba. Pacjenci zainteresowani bardziej kompleksowym odbudowaniem uzębienia mogą udać się do protetyka Zduńska Wola po to, aby stworzył on specjalny post protetyczny, który przymocowuje się do zęba za pomocą specjalnej korony rozciąganej na kilku zębach. Jest to rozwiązanie, które wygląda praktycznie tak jak naturalne zęby. Zakryć niedoskonałości można również protezami szkieletowymi, które niezauważalnie maskują braki w uzębieniu, podczas gdy naturalne zęby są praktycznie. Warto pamiętać o tym, aby stawiać się na wizytach kontrolnych w gabinecie stomatologicznym przynajmniej dwa razy do roku.