dentysta, stomatolog, zdrowe zęby

Korony i mosty zębowe – do czego służą?

Udostępnij na

Osoby, które doświadczyły dużych problemów z uzębieniem, czyli spore ich ubytki, zniekształcenia, przebarwienia, pęknięcia, a nawet złamania mogą skorzystać z protetyki stomatologicznej. Tutaj najczęściej wykorzystuje się korony i mosty zębowe, które pomagają w naprawie zębów oraz nadają im ładny naturalny wygląd. Korony zębowe stosowane są na pojedynczych zębach, natomiast mosty w przypadku, gdy pacjent nie ma dwóch, trzech zębów obok siebie i powstaje zbyt duża luka w uzębieniu.

Korony zębowe – jakie warto wybrać?

Korony zębowe Bielsko Biała oraz mosty zębowe Bielsko Biała wykonywane są z różnych materiałów, stąd wyróżnia się ich parę rodzajów. Najpopularniejsze są korony zębowe wykonane z porcelany. Ich cena jest przystępna, nie wywołują reakcji alergicznych oraz przebarwień. Niestety są dość twarde i mogą ścierać szkliwo innych zębów, a także są dość kruche.

Dostępne są również korony cyrkonowe bielsko, które są wykonane z tlenku cyrkonu oraz porcelany. Ten typ koron jest wysokiej jakości, nie uczula, jest bardzo wytrzymały, wygląda bardzo naturalnie, dopasowuje się do pozostałych zębów pacjenta, nie uszkadza innych tkanek, ani nie powoduje ich przebarwień. Ten rodzaj korony zębowej jest jednak najdroższy z możliwych.

W stomatologii stosuje się także korony zębowe Bielsko Biała, tak zwane łączne. W przypadku tych protez łączy się dwa materiały. Porcelanę, która jest na zewnątrz oraz metal, który jest podbudową korony. Jest to tania opcja naprawy zębów, jednak ma swoje liczne wady takie jak: odbarwienia innych tkanek, uszkodzenia innych tkanek, mały efekt estetyczny.

Wybór koron zębowych często zależy od sytuacji finansowej pacjenta. Zazwyczaj poleca się korony cyrkonowe bielsko ze względu na trwałość, walory estetyczne i zdrowotne. Raz dobrze wydane pieniądze, przyniosą lepsze efekty i to na dłużej.

Jaki gabinet wybrać do założenia koron zębowych?

Zawsze należy się upewnić, że gabinet stomatologiczny, do którego się udajemy, świadczy usługi związane z protetyką. Tylko odpowiednio przygotowany lekarz stomatolog jest godny zaufania i będzie umieć dobrze korony zębowe i mosty zębowe Bielsko Biała założyć pacjentowi. Należy pamiętać, że taki rodzaj uzupełnień zębów może być tylko i wyłącznie zakładany i zdejmowany przez dentystę. Nie wolno robić tego samemu w domu.