leczenie stomatologiczne, dentysta, stomatolog

Korony porcelanowe Poznań – co warto wiedzieć przed założeniem?

Udostępnij na

Korony i mosty porcelanowe Poznań – to właśnie ta fraza ostatnimi czasy coraz częściej wyszukiwana jest w internecie. Nic dziwnego, ponieważ popularność tego zabiegu stale rośnie, a więc i dentyści coraz częściej reklamują możliwość jego wykonania. Zanim jednak przejdzie się do wybierania konkretnego gabinetu, warto się dowiedzieć, czym taki zabieg jest.

Koronki porcelanowe Poznań — podstawowe informacje

Zanim przejdzie się do tego, gdzie konkretnie wykonać korony porcelanowe Poznań, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czym one są i z czym się konkretnie wiąże taki zabieg.
Korona zębowa to po prostu specjalna nakładka na zęby, która wykorzystywana jest do odbudowy zębów zniszczonych, przebarwionych lub ułamanych. W jakich okolicznościach konkretnie stosuje się koronki? Przede wszystkim w sytuacji, gdy zęby są mocno zniszczone próchnicą, gdy występuje wada zgryzu czy też w sytuacji, gdy ząb jest martwy po leczeniu kanałowym.

Jakie są rodzaje koronek na zęby?

Jeśli analizuje się to, gdzie konkretnie wykonuje się koronki na zęby Poznań, warto wiedzieć, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów takich nakładek. Różnią się one od siebie oczywiście materiałem, z którego są zrobione.
Absolutną podstawą jest w tym wypadku korona porcelanowa, która nie tylko rewelacyjnie się prezentuje, lecz jest także bardzo mocna, a więc i trwała. Powoduje to, że raz założona może być używana przez wiele kolejnych lat.
Kolejnym wartym uwagi rodzajem są korony zrobione z akrylu. Jest to wersja kompozytowa, która cechuje się przede wszystkim niską ceną. Jest to model zdecydowanie mniej trwały, a więc wymaga częstszego wymieniania. Najczęściej taka wersja traktowana jest jako tymczasowa przed założeniem na stałe mocniejszego tworzywa.

Ile kosztuje koronka na zęby?

Jak więc widać koronki na zęby Poznań to bardzo ciekawy i na pewno poprawiający komfort życia element. Warto się teraz dowiedzieć, jaka jest jego cena. Z jakim wydatkiem trzeba się w tym wypadku liczyć?
Jak można się bez trudu domyślić, wiele tu zależy od konkretnego gabinetu, lecz przyjmuje się, że korony porcelanowe Poznań to wydatek około tysiąca złotych. Nieco tańszym, lecz również mniej trwałym rozwiązaniem są koronki z kompozytu. W tym wypadu wydatek, na który trzeba się przygotować, oscylować będzie w kwocie 500-600 złotych.