panele 3d, kasetony 3d

Panele 3d – nowoczesna dekoracja ściany

Udostępnij na

Ciekawie zaaranżowana ściana to jeden z ważniejszych elementów eleganckiego mieszkania. Warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą na stworzenie wnętrza niebanalnego i jedynego w swoim rodzaju. Jak wykorzystać kasetony 3d w mieszkaniu?

Panele 3d – co warto wiedzieć?

Panele ścienne 3d mogą być wykonane z bardzo różnorodnych materiałów. Znajdziemy panele 3d z płyty MDF, gipsowe, poliuretanowe czy ażurowe. Dzięki tak szerokiemu wyborowi można wykorzystać je w każdym pomieszczeniu.

Panele 3d tapicerowane idealnie sprawdzą się w sypialni. Zagłówek łóżka będzie nie tylko bardzo wygodny, ale również elegancki. Warto wiedzieć, że kasetony 3d tapicerowane są wykonane z materiału wysokiej jakości, dzięki temu wystarczy przeczyścić je wilgotną szmatką, by odzyskały swój pierwotny blask.

Panele ścienne z płyty MDF są wodoodporne, dlatego z powodzeniem można zastosować je w łazience. Trójwymiarowy wzór pozwoli optycznie powiększyć łazienkę, która często jest mniejsza niż byśmy sobie tego życzyli.

Panele ścienne 3d ażurowe to idealny pomysł na wydzielenie stref w pomieszczeniu. Pokój dzienny, w którym trzeba wydzielić miejsce do pracy czy strefę jadalną, będzie bardzo ciekawie wyglądał, gdy ściankę będą tworzyły kasetony 3d ażurowe.

Panele ścienne 3d drewniane to propozycja dla osób, które cenią sobie naturalne rozwiązania. Kasetony betonowe sprawdzą się w surowych wnętrzach industrialnych, a panele miękkie pokryte materiałem przypominającym aksamit wprowadzą ekskluzywną elegancję do salonu w stylu glamour.

Gdzie wykorzystać panele 3d?

Panele ścienne 3d, dzięki różnorodności, można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. W salonie będą pięknie wyglądały na głównej ścianie, która jest widoczna już od progu. Również ściana, na której wisi telewizor, wygląda niebanalnie, gdy powiesimy na niej przestrzenne panele.

Wybierając kasetony 3d na ścianę trzeba jednak pamiętać, że są one bardzo intrygujące i ciekawe. Nie potrzebują dodatkowych elementów dekoracyjnych. Ściana, na której wiszą kasetony 3d, nie powinna mieć żadnych innych dekoracji.

Przedpokoje w naszych mieszkaniach bardzo często są wąskie i długie. Nie jest to łatwa przestrzeń do aranżacji. Wykorzystując panele ścienne 3d, można przywrócić prawidłowe proporcje w pomieszczeniu. Przestrzenne panele sprawią, że korytarz będzie wydawał się szerszy i bardziej przestronny.

Kto powiedział, że panele 3d można montować jedynie na ścianie? Interesująco wyglądają również kasetony 3d na suficie. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie wnętrza, które wydaje się duże i wysokie.