dbanie o zęby, stomatolog

Na jakie usługi można liczyć udając się do stomatologa?

Udostępnij na

Od lat bardzo popularny jest pogląd, że do stomatologa udajemy się w ostateczności, kiedy ból zęba jest już nie do zniesienia. Jednak jest to błędne przekonanie, ponieważ gabinet dentystyczny to jednocześnie miejsce, gdzie stomatologia estetyczna Tychy jest jednym z głównych działalności.

Jakie zabiegi oferuje dobry lekarz stomatolog?

Oprócz oczywiście podstawowej opieki zdrowotnej, kiedy leczone są ubytki w uzębieniu, zakładane wypełnienia oraz dokonywane ekstrakcje, dobry dentysta zajmuje się także zabiegami z dziedziny, jaką jest stomatologia estetyczna Tychy, która oferuje cały wachlarz możliwości poprawienia wyglądu zębów, a co za tym idzie nadania twarzy zdrowego i promiennego oblicza.

Tego rodzaju dodatkowe zabiegi, jak choćby licówki Tychy, bądź piaskowanie zębów są sposobem na polepszenie wyglądu, a ten jak wiadomo ma ogromny wpływ na samopoczucie i postrzeganie przez innych ludzi. Zabiegi wykonywane przez dentystę z zakresu stomatologii estetycznej nie są zbyt inwazyjne, a ich efekt najczęściej jest olśniewający.

Jakie zabiegi estetyczne są najbardziej popularne wśród pacjentów?

Do najczęściej wykonywanych zabiegów z pewnością należy wybielanie zębów Tychy, które z reguły jest poprzedzone metodą piaskowania. W ten sposób można usunąć większość brzydkich przebarwień, nierówności w kolorycie zębów, a w rezultacie uzyskać idealnie biały uśmiech.

Nie mniej popularnym zabiegiem jest nakładanie na zęby specjalnie przystosowanych nakładek, takich, jak licówki Tychy, które zdecydowanie poprawiają wygląd każdego zęba, nawet najbardziej zniszczonego. W zależności od decyzji pacjenta dentysta może zastosować różne rodzaje licówek, ale najlepsze i najtrwalsze są nakładki wykonane z porcelany.

Czy zabiegi stomatologii estetycznej są drogie?

Być może tego rodzaju zabiegi do najtańszych nie należą, ale znacząco poprawiają komfort życia oraz bardzo polepszają samopoczucie. Wybielanie zębów Tychy to jeden z bardziej przystępnych cenowo zabiegów, który jednak daje niesamowity efekt u osób, które potrzebują korekty koloru.

Jeśli pacjent posiada większe ubytki w uzębieniu lub bardzo zniszczone zęby, zastosowanie licówek daje efekt olśniewający. Może nie jest to zbyt tanie, ale licówki porcelanowe odznaczają się wyjątkową trwałością i odpornością na ścieranie. Dzięki temu dobry efekt jest utrzymywany przez wiele lat bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji. Wystarczy zwykłe utrzymywanie higieny jamy ustnej oraz sporadyczne wizyty kontrolne w stomatologia estetyczna Tychy.