skup kamienic, kamienica

Skup kamienic- przyszłość inwestycyjna

Udostępnij na

Kupię kamienicę- hasło, które widzimy coraz częściej
Kamienice to budynki mieszkalne o skrywanym potencjale. Często charakteryzują się bogatą historią, uznanym stylem architektonicznym. Coraz częściej są pożądane na rynku nieruchomości, ze względu na ich bardzo atrakcyjne lokalizacje. Zazwyczaj kamienice znajdują się w samym centrum miasta lub w jego pobliżu. Ich wnętrza charakteryzują się bardzo wygodną i rozwojową ilością pomieszczeń mieszkalnych, a także z reguły na parterze znajdują się lokale przeznaczone na działalność usługową. Mieszkania cechują się niesamowicie przestronnymi wnętrzami, wysokimi sufitami, jasnością. Doskonale sprawdzą się jako luksusowe apartamenty urządzone w eleganckim stylu lub bardziej surowe w stylu loftowym.

Skup kamienic

Coraz częściej w ogłoszeniach na platformach internetowych, ale też często przyklejonych na słupach ogłoszeniowych możemy się spotkać z hasłami “skup kamienic”, ” kamienice skup”. Zajmują się tym profesjonalni inwestorzy, którzy są świadomi zalet kamienicy, ale także ich wad, do których często należy cena nieruchomości oraz konieczność nakładów finansowych związanych z remontem całego budynku. Proces skupu kamienic może być żmudny i skomplikowany. Nabywca często musi mierzyć się z faktem, że mimo złego stanu technicznego budynku jest on wpisany do rejestru zabytków. Co za tym idzie proces renowacji będzie musiał się odbywać pod kontrolą konserwatora budynków zabytkowych.

Inwestorzy

Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się skupem kamienic. Stanowi to też bardzo atrakcyjną ofertę dla osób posiadających kamienicę, często obciążoną hipoteką lub niechcianymi lokatorami. Problemem w renowacji budynku może być także porozumienie się z innymi współwłaścicielami, profesjonalni inwestorzy są chętni odkupić również udziały w budynku.
Biura nieruchomości przeprowadzają cały proces odkupu kamienicy w sposób bezpieczny. Dokonują analizy rynku oraz kosztów remontu. Rozwiązują także problemy prawne tych budynków, które niestety zdarzają się bardzo często. Skup kamienic odbywa się dosyć szybko, często za gotówkę. Sprzedający nie musi obawiać się o remont przed sprzedażą nieruchomości, wszystko odbywa się bezpiecznie oraz według obowiązującego prawa. Wyceną nieruchomości zajmują się profesjonaliści, którzy oceniają stan techniczny oraz prawny budynku.