skup kamienic

Sprzedam kamienicę – jak szybko znaleźć kupującego?

Udostępnij na

Jesteś posiadaczem kamienicy, jednak chcesz sprzedać nieruchomość jak najszybciej? W takiej sytuacji wystawienie zwykłego ogłoszenia sprzedaży to często za mało. Jak znaleźć kupującego, który będzie gotowy do sygnowania umowy od razu i zapłaci bezzwłocznie?

Jak sprzedać kamienicę?

Właściciel nieruchomości jak kamienica może poszukiwać kupujących na różne sposoby. Co ma do dyspozycji?

Przede wszystkim może wystawiać oferty typu Sprzedam kamienicę Gliwice na różnych portalach ogłoszeniowych. Warto zadbać o to, aby ogłoszenie było atrakcyjne, czyli zawierało zdjęcia i dokładne informacje dotyczące oferowanej nieruchomości. Im więcej ogłoszeń na różnych stronach, tym łatwiej będzie dotrzeć do potencjalnych kupujących.

Niestety, nie zawsze wyszukanie zainteresowanych ofertą jest tak proste, gdyż kamienice to specyficzne nieruchomości na sprzedaż. Właśnie dlatego ich posiadacze często dodatkowo korzystają z usług biur nieruchomości, które mogą zająć się szukaniem zainteresowanych oraz obsługą transakcji.

Na uwagę zasługuje jednak jeszcze jedna opcja, którą często można znaleźć na portalach ogłoszeniowych pod tytułami typu Kupię kamienicę Gliwice. Kto je wystawia?

Sprzedaż kamienicy w skupie

Najczęściej za ofertami jak Kupię kamienicę Gliwice stoją skupy nieruchomości. Są to firmy, które zajmują się odkupowaniem od właścicieli różnych typów nieruchomości, w tym także kamienic.

W ramach usług jak skup kamienic Gliwice są jednym z obsługiwanych miast, dlatego także tam można sprzedać swoją nieruchomość od ręki.

Skupy kupują nieruchomości bezpośrednio, czyli nie są pośrednikiem jak biuro nieruchomości. Za sprzedaną kamienicę mogą zapłacić także natychmiast, dlatego jej właściciel nie musi oczekiwać przez długi czas na otrzymanie potrzebnych środków. Co więcej, skup może odkupić też nieruchomość zadłużoną, do remontu, a nawet z lokatorami.

Jedynym minusem tego typu oferty jest niższa cena – zwykle w skupie kamienic jej właściciel otrzyma kwotę w wysokości od 20% do 80% wartości nieruchomości.

Skup kamienic Gliwice – jak skorzystać z oferty?

Osoby, które chciałyby skorzystać z usług skupów kamienic w Gliwicach, mogą już teraz zapoznać się z ofertami dostępnymi w tym mieście online.

Kupię kamienicę Gliwice – pracownicy skupu mogą od razu wykonać wycenę, a zamknięcie transakcji może zająć zaledwie kilka dni roboczych. To zatem warta uwagi oferta, gdy liczy się czas.